Spolupráce

Hračka, která skutečně rozvíjí? To jsou senzorické boxy

Každý rodič chce jistě svým dětem dopřát to nejlepší. Pečujeme o ně, staráme se, aby jim nic nechybělo a zahrnujeme je spoustou hraček, jen abychom jim udělali radost. Je to přirozené, ale častokrát pořizujeme věci, které jim k ničemu nejsou, a naopak mohou škodit. Ty nejlíbivější věci, které různě hrají, blikají, nebo dokonce připomínají mobily či tablety sice na první pohled působí lákavě, ale mohou narušovat přirozený rozvoj smyslového vnímání a pozornosti, dítě učí spíše zábavu pasivně přijímat, než že by ji aktivně samo tvořilo. A to jistě nejsou návyky, které chceme z dlouhodobého hlediska podporovat.

Kupujte hračky, které mají smysl

Děti si potřebují hrát, to je jasné. A právě hra jim pomáhá se rozvíjet, učit se novým věcem a posouvat se dál. Hračky však musí být správně vybrané, aby podněcovaly dětské smysly a představivost. Přesně to je cílem, který sledují senzorické boxy.

O co vlastně jde?

Senzorické boxy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly dětem od 3 let. Jejich hlavním úkolem je stimulovat jejich smysly a přirozeně podněcovat zájem o fungování světa kolem nich. Děti se totiž učí velmi rychle, ale potřebují pro to správné podněty a příležitosti. Senzorické boxy toto nabízí.

Boxy od Smyslíka

Pokud chcete udělat radost svým dětem nebo vnoučatům, není nic snazšího než pořídit jeden z boxů od Smyslíka. Jedná se boxy vyráběné ručně a se zárukou nejvyšší kvality. Všechny dřevěné doplňky jsou velmi pečlivě zpracovány a celý proces výroby podléhá přísné kontrole. Ke každému boxu dostanete také interaktivní knihu, která děti doslova vtáhne do děje a pomůže jím lépe a rychleji chápat fungování našeho světa.

Díky senzorickým boxům Smyslík je možné děti vést k samostatnosti v objevování a ve hře. Snadno se naučí rozpoznávat a přiřazovat barvy, tvary nebo zvířátka. Vše je navrženo tak, aby rozvíjelo jemnou dětskou motoriku, ale soustředilo se také na rozvoj paměti a postřehu.

Zdroj náhledového obrázku: smyslik.cz

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button