Spolupráce

Malí, ale šikovní. Co dělat, aby mravenci opustili vaši kuchyň a už se nevrátili?

Ne jeden, ne dva, ale celá armáda mravenců si to čas od času namíří do kuchyně. Láká je sladká chuť – zkrátka hledají něco na zub. Abyste je nenašli ve spíži, je dobré myslet nejen na likvidaci mravenčí rodinky, ale také na neméně důležitou prevenci. Jak vyhrát bitvu s tímto drobným hmyzem?

Do kuchyně, kde jste denně v kontaktu s potravinami, tak úplně nepatří mravenci, ale ani chemie, která má pomoci s likvidací hmyzu. Nejjednodušší a často nejúčinnější pomoc? Vyzkoušejte babské rady. Pomůže vám třeba staré dobré koření.

Zabarikádujte cestičky – pomocí koření

Vaším prvním úkolem bude najít cesty, kudy se k vám na návštěvu mravenci vydávají. Jejich zástupy můžete zablokovat prostřednictvím aplikace koření, kypřícího prášku nebo rozdrobených kvasnic. Konkrétně můžete volit třeba skořici, sůl, pepř nebo hřebíček, ale údajně pomáhá také kávová sedlina nebo vonné bylinky. Zkusit můžete mátu, bazalku nebo klasiku – levanduli. Pokud je mravenců přespříliš, můžete zakoupit také pasti na mravence, které drobný hmyz lákají a uvězní.

Oknem vstup zakázán

Nejen proti mravencům, ale také proti komárům, mouchám a pavoukům můžete zabojovat na parapetech oken. Stačí, když na ně umístíte aromatické bylinky. Ozdobte okna nejen květinami, ale také mátou, bazalkou, levandulí či citronellou. Budete se divit, ale hmyzáci se vám budou obloukem vyhýbat. I bez sítí v oknech to jde, když víte, jak na to. A že nechcete pěstovat rostlinky? Pak vsaďte na esenciální olejíčky. Ty stačí smíchat s vodou a tento vonný postřik pravidelně aplikovat všude tam, kudy do vašeho domova může vstoupit nežádoucí hmyz.


Jak se zbavit mravenčího gangu v potravinách

A že už jste našli potraviny plné nenasytných mravenečků? Pak vám nezbývá, než změnit způsob skladování potravin. Napadené potraviny můžete vyhodit – nebo zkusit pastičky. Zmíněné pasti na mravence vylákají neposedy z potravin do nastražených nádobek. Přesto je však důležité skladovat potraviny a suroviny nejlépe v plastových nebo skleněných uzavíratelných dózách, kam se ani ten nejdrobnější hmyzí návštěvník nedostane. Pozor – mravenci si opravdu šikovně poradí jak s igelitovými sáčky, tak s papírovými obaly.

TIP:Ukládejte chytře. Chytré organizéry a stylové dózy potěší každého milovníka komfortního vaření, vaší moderní kuchyni navíc budou zaručeně slušet.

Prevence je základ

A jak nedat mravencům šanci? Prevence je důležitá. Pravidelný úklid pomocí starého dobrého octa zajistí nejen blyštivě lesknoucí se uklizenou domácnost, ale také bezpečí – protože ani mravenci nemají rádi kyselé octové prostředí. Pravidelné vytírání a mytí ploch octem je profláknutým trikem chytrých hospodyněk – ekologické, účinné a levné. Vyzkoušíte?

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button