Spolupráce

Ohleduplnost i dobrá viditelnost: pomůže renovace světlometů na kterou se často zapomíná

Často jedete noční krajinou a mžouráte před sebe? Bojíte se, jestli tam někde číhá zvěř a vy jí nevidíte? Pokud zapnete dálková světla a ve tmě před vámi vyvstane jen mléčně žlutý opar, máte nejspíš problém. Ne takový, který by se nedal vyřešit. Ale bude potřeba s tím něco udělat. My se dneska podíváme, co se s tím dá dělat.

Přední světlomety

Co si budeme povídat. V autě nejde jen o to, aby nás někam dopravilo. Kvůli tomu sice bylo vynalezeno, ale pokud jej nepoužíváme bezpečně, může se nám snadno stát osudným. Asi se jako řidiči shodneme, že nejdůležitější je pro nás dobrá viditelnost. Vidět před sebe je základ. Jasně že číslo 1 je mít funkční přední sklo. Fungující ostřikovače a stěrače, abychom mohli reagovat na vnější změny a udrželi si viditelnost i za ztížených podmínek. Hned další na řadu přicházejí zmíněné světlomety. Plast, který kryje zářivku nebo žárovku také podléhá opotřebení. Je tedy nutné aby alespoň 2x do roka proběhla renovace světlometů.

Zadní světlomety

Další, co je v autě i při řízení (a také obecně v životě) velmi důležité, je ohleduplnost. Jasně že dodržujeme předpisy abychom ochránili i řidiče v autech kolem nás. Je potřeba ale pečovat i o zadní světlomety. Pro řidiče za námi – stejně tak jako pro nás, pokud jedeme za někým dalším – je důležité dobře rozeznat světelnou signalizaci. Ať už půjde o brždění, nebo blikání. Dobře viditelná zadní světla jsou tedy dalším, na co bychom v rámci bezpečnosti neměli zapomínat.

Pouštět se do toho sám?

Někdo z nás pravidelně používá na světlomety brusnou pastu Tempo, jiný se snaží citronem se sodou, další kartáčkem na zuby. Všechny tyto způsoby zanechají efekt maximálně týden. Myslete na svou bezpečnost a zajeďte si přímo na detailing, kde vám světlomety dokonale ošetří na dlouhou dobu. Třeba v Plzni na Domažlické třídě sídlí společnost Detailingzavas.cz, kde se o vás postarají nejen co se renovace světlometů týče.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button