Spolupráce

Jak ven z krize? Vsaďte na zlato

Finanční analytici varují, že současné přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z roku 2018 jsou předzvěstí blížící se finanční krize. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická a finanční krize skutečně nastane. O to složitější to mají běžní lidé, kteří se mohou právem obávat o své úspory.

Různé možnosti ochrany úspor

Každý přistupuje ke zhodnocení a ochraně svých úspor jinak. Někdo spoléhá na banky, kde jsou peníze pojištěny, takže v případě krachu banky dostane vkladatel své peníze zpět, resp. jejich velkou část. Kdo má dostatečně velké úspory, může je zhodnotit zakoupením uměleckých předmětů nebo nemovitosti. Pak ale musí počítat s náklady na jejich údržbu, opravy a placením daně z nemovitosti. Jsou i lidé, kteří mají rádi své peníze pod kontrolou a ukládají si je do domácího trezoru. Tím však riskují jejich znehodnocení právě v případě finanční krize. Co je tedy nejlepším řešením? Jednoznačně je to investiční zlato.

Proč investiční zlato?

Už od nepaměti si zlato udržuje svou hodnotu a ani v budoucnu nelze očekávat žádný dramatický pokles. Investiční zlato v podobě mincí nebo cihel je osvobozeno od DPH a má i další výhody. Například je to jeho skladnost, odolnost vůči hrubému zacházení, nehořlavost a nerozpustnost. Pokud zlaté mince nebo zlaté cihly třeba zazdíte nebo zakopete, přečkají jak živelné pohromy, tak finanční krize. Až se všechny pohromy přeženou, není problém přeměnit investiční zlato zpět na peníze.

Výhoda zlatých mincí

Chcete-li investovat do zlatých mincí a nebýt při nákupu podvedeni, obraťte se na Pražskou mincovnu a.s., resp. na obchod Zlaté mince. Najdete jej v Obecním domě, na náměstí Republiky v Praze. Tento obchod se specializuje na zlaté mince, slitky z ryzího zlata a  zlaté cihly. Malým i korporátním investorům garantuje vysokou kvalitu zboží, neboť zlaté slitky dováží výhradně ze Švýcarska. U zlatých mincí je další výhodou osvobození od DPH a na rozdíl od slitků nejsou číslovány. Jejich držitel tak má výhody větší anonymity. Jednou z výhod zlatých mincí je také jejich sběratelská hodnota, takže v budoucnu vám sběratelé nabídnou vyšší částku, než za kterou jste zlaté mince koupili.

Podobné články

omentářů

  1. Trapné reklamní sdělení, kdo chce investovat musí mít přehled a najít si nejlepšího prodejce. Jinak co třeba stribro, samozřejmě je tam DPH,ale aspoň se využívá v prumyslu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button