Spolupráce

Jak vybrat ideální zvedák? Při výběru musíte promyslet celou řadu faktorů

Zvedáky, zdviháky či hevery slouží k tomu, abyste s jejich pomocí snáze zvedali libovolná břemena do výšky. Dělí se podle způsobu pohonu na mechanické, pneumatické, hydraulické a kombinované. Co musíte před pořízením zvedáku zvážit a na co si dát pozor při jejich používání?

Dvousloupové zvedáky patří na hladké a pevné povrchy

Při výběru zvedáku musíte vzít v potaz hned několik věcí. Kromě toho, k jakému účelu jej budete používat, musíte si udělat také řádný průzkum toho, jaké požadavky na umístění jednotlivé zdviháky mají. Například dvousloupové zvedáky musíte vždy pokládat pouze na pevný a hladký povrch, jinak by mohlo dojít k posunutí břemene či dokonce celého zvedáku.

Malé a praktické s ukotvením či zabudováním do země

Pokud hledáte menší zvedák, který je ovšem výkonný a velmi praktický, zcela určitě sáhnete po zvedáku nůžkovém. Nůžkové zvedáky se dají buď ukotvit k podlaze nebo přímo zabudovat do země. Tím je zaručena jejich stabilita. Instalace nůžkového zdviháku vyžaduje určité stavení úpravy, ale po instalaci se s ním pracuje pohodlně a nabízí ohromný komfort.

Před každým použitím zvedáku proveďte řádnou kontrolu

Při práci s jakýmkoliv druhem zvedáku není radno podceňovat bezpečnost práce. Nejedná se totiž o soupis doporučení, kterým se výrobci chrání před žalobami, ale o pravidla, kterými byste se měli řídit v zájmu ochrany vlastního zdraví. Před každým jednotlivým používáním heveru nanečisto zkontrolujte, zda funguje, jak má. Vyhnete se nehodám i zraněním.

Používání zvedáku je při zvedání břemen tou nejspolehlivější metodou. Než si ovšem zdvihák koupíte, nastudujte si, jaká kritéria musíte pro jeho instalaci splňovat. Nezapomínejte ani na to, že dodržováním bezpečnostních zásad při používání heverů chráníte hlavně své zdraví.

Zdroj obrázku: On_Ter / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button