Spolupráce

iPhone 12 mini potěší nenáročné uživatele, 13 Pro nadchne svým výkonem

Chystáte si pořídit nový telefon? Pokud jste fanoušci jablečných mobilů, jistě ani váš další model nebude od jiné značky. Říká se, že jak si jednou na Apple produkty navyknete, nebudete kupovat jiné. A je to pravda – milovníci iPhonů jistě potvrdí, že na jiné značky ani nekoukají. Aktuálně se jako velmi dobrá volba zdají být například modely iPhone 12 a iPhone 13. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a který se nakonec vyplatí víc?

Střední třída se skvělým výkonem

Menší model od Applu, iPhone 12 mini, může pořídíte za velmi přijatelnou cenu okolo 17 tisíc korun. Za tyto peníze dostanete skutečně skvělý telefon, který je kompaktnější a hodí se třeba pro ty, kdo nesnáší velké „cihly“ a preferují skromnější velikost. Navíc podporuje také 5G a nechybí výkonný procesor, ani dva skvělé fotoaparáty. Pokud tedy hledáte mobil za přijatelnou cenu a s velmi dobrými vlastnosti, rozhodně nešlápnete vedle. Mírné zklamání může přinést snad jen slabší výdrž baterie, která ale bývá u některých iPhonů poměrně častým jevem, takže skalní uživatelé s tím tak trochu počítají.

Pro náročnější uživatele

Verze iPhone 13 nabízí zase něco navíc. Ceny jsou samozřejmě vyšší, a to platí zejména pro variantu iPhone 13 Pro, která se může vyšplhat až na částky okolo 40 tisíc korun. To rozhodně není za mobil málo, ale na druhou stranu nelze říct, že byste byli ošizeni. Je možné jej zařadit mezi aktuální výkonnostní špičku. Obsahuje totiž nejnovější čip Apple A15 Bionic, díky kterému má opravdu vysoký výkon. Pro milovníky focení a natáčení je zde trojitá kamera, která v ničem nezaostává za profesionálními kamerami. Můžete s ní pohodlně natáčet ve vysokém rozlišení.

Je zvykem, že Apple přichází s novinkami téměř každý rok, takže v podstatě i loňské modely velmi rychle zastarávají. Změny však mezi jednotlivými třídami nemusí být tak markantní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pro běžného uživatele jistě postačí verze iPhone 12 mini, který bohatě splňuje všechny obvyklé požadavky, pro náročné uživatele je iPhone 13 Pro jistě skvělou odpovědí na jejich nároky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button