Spolupráce

Pelety jsou efektivním způsobem vytápění

S blížící se zimou každý majitel kotle přemýšlí, které topivo bude pro něj nejvíce výhodné. Jednou z možností, jak se ohřát a zároveň být ekologický, je využívání pelet.

Co jsou pelety a jaké výhody nabízejí?

Pelety se vyrábějí převážně z odpadu, jenž vzniká v průběhu zpracování dřeva. Je to čistá surovina, kterou lze snadno přepravovat v sáčcích a může být uskladněna po poměrně dlouho dobu. Postačí pouze suché prostředí. Oproti dřevu mají pelety jednu obrovskou výhodu – nemusíte je totiž štípat.

Mezi další výhody pelet patří komfort při topení, jsou dostatečně výhřevné, během spalování vzniká minimum popela a pro jejich výrobu se nevyužívají žádné chemické prostředky, takže jsou plně ekologické. Během spalování se nevytvářejí žádné škodliviny, které by se mohly dostat do ovzduší.

Na koho se obrátit?

Pokud i vy přemýšlíte nad tím, že si pro letošní zimu pelety objednáte, obraťte se na společnost OPTIMTOP. Ta má ve svém sortimentu, kromě jiného, také smrkové pelety, které nabízejí vysokou výhřevnost a v době spalování nevytvářejí téměř žádný popel. Zbylé malé množství popela lze využít jako ekologický druh zahradního hnojiva. Tyto pelety patří mezi kvalitní druhy paliva a lze je využít do moderních automatických kotlů a kamen, jež jsou k tomuto způsobu topení uzpůsobené. Díky těmto peletám bude optimálním způsobem využíváno každé topné zařízení.

Výhodou automatického kotle je minimální obsluha. Vedle kotle postačí nainstalovat zásobník na pelety, jež vystačí na topení několik dnů, a vy ke kotli vůbec nemusíte chodit.

Pelety z nabídky společnosti OPTIMTOP se vyrábějí tradičním způsobem, pomocí moderní automatické výrobní linky.

Nemusíte mít obavy ani z přepravy, neboť pelety jsou zabalené do PE obalů. Ty zároveň brání pronikání vlhkosti a jsou dokonalým způsobem pro bezprašnou manipulaci.

Dodané pelety je potřeba skladovat v suchu a není vhodné je vystavovat slunečním paprskům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button