Spolupráce

Finská sauna nahradí lékaře i kosmetiku

Představte si, že už byste nikdy nemuseli k lékaři ani do zkrášlovacích salónů. Lákavá představa, že? I když se asi nikdy zcela nevyplní, pravidelným saunováním se jí o krůček přiblížíte. Finská sauna se totiž postará o vaše zdraví i krásnou pleť.

Dejte si do těla ve finské sauně

Pokud máte rádi vysoké teploty a velké horko, dopřejte si finskou saunu. Jejím srdcem jsou kamna, která vytopí vzduch v místnosti na 90-105 °C. Horký suchý vzduch stimuluje pocení, které se postará o celkovou očistu vašeho těla.

Do finské sauny byste měli chodit nazí a trávit v ní maximálně 15-20 minut. Pak své tělo prudce ochlaďte – skočte do bazénu nebo se polijte studenou vodou z vědra. Pravých léčebných účinků i uvolnění totiž dosáhnete jedině pravidelným střídáním fází zahřívání a šokového ochlazení. Saunový cyklus byste měli opakovat asi 3x za sebou.

Saunování půl zdraví

Byli jste zvyklí s nachlazením nebo začínající chřipkou chodit k lékaři? Jako první pomoc poslouží i návštěva sauny.

Teplotní výkyvy ve finské sauně posilují imunitní systém, takže si na vás žádný bacil netroufne. A kdyby přece, sauna nemoc spolehlivě vyžene. Ničí totiž viry i bakterie, takže je nejlepším bojovníkem proti zimní chřipkové epidemii.

Jaké další blahodárné účinky má finská sauna na vaše zdraví?

  • regeneruje svaly po zátěži,
  • posiluje funkci srdce,
  • prokrvuje tkáně,
  • detoxikuje tělo
  • a čistí pleť.

Vždycky v pohotovosti s domácí saunou

Chcete-li využívat léčivých účinků finské sauny naplno, dopřejte si terapii alespoň jednou týdně. Pravidelné návštěvy veřejných wellness se ale projeví na rodinném rozpočtu. Centra se navíc mnohdy nachází až na druhé straně města, kam musíte složitě a draze dojíždět. Řešení je přitom jednoduché.

Dopřejte si relax z pohodlí domova. Do domácí sauny vede cesta jen přes obývák, takže ji můžete navštívit, kdykoli se vám zachce. Sestavíte si ji navíc přesně podle svých představ.

 

Obraťte se na odborníky, kteří vám postaví saunu na míru. Například česká firma SaunaSystem vám zjednoduší výběr, jak jen to je možné – můžete navštívit speciální showroom v Praze Uhříněvsi, kde si sauny osobně prohlédnete a vyzkoušíte.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button