Spolupráce

Nevyhazujte peníze z okna! Naučte se chytře šetřit energie

Jak ušetřit za energie? Tuhle otázku si jistě klade každý, kdo si prohlíží roční vyúčtování a nestačí se divit, kam všechny ty peníze zmizely. Levný plyn a elektřina jsou nejspíše minulostí a je třeba počítat i s tím, že cena energií neustále poroste. Jenže vařit, topit či svítit potřebujeme všichni, a proto se narůstajícím výdajům nevyhneme. Myslet tedy zavčas na úspory se vyplatí. Jak ale na to?

Izolace

Ze statistik vyplývá, jak největší ztráty bývají během topné sezóny při úniku tepla. Pokud tedy máte starší okna a dveře, případně nemáte zateplené bydlení, možná je načase začít přemýšlet nad rekonstrukcí. Ta sice něco stojí, ale můžeme vám slíbit, že zateplení nebo výměna oken a dveří se vám na úsporách za energie za pár let vrátí. Pusťte se tedy do toho co nejdřív.

Výměna spotřebičů

Jak jsou na tom vaše spotřebiče v domácnosti? Tušíte, jakou mají spotřebu? Moderní přístroje se dnes již vyrábí tak, aby byla energie maximálně šetřena. Pokud ale vlastníte pračku nebo ledničku, které zažila ještě devadesátá léta, je rozhodně načase ji vyměnit. S novým spotřebičem se vám podaří ušetřit opravdu velké částky. A to ani nemluvíme o tom, jak nové přístroje nabízí řadu užitečných funkcí či jsou výrazně tišší.

Nová svítidla

Pokud stále máte obyčejné žárovky, skutečně nastal čas na změnu. LED světelný zdroj je levnější, odolnější vůči nešetrnému zacházení a samozřejmě má také daleko delší životnost.

Změna dodavatele

Ne každá nová nabídka je lepší, ale rozhodně dnes existují společnosti, které vám nabídnou dodávku plynu a elektřiny za výrazně příznivější cenu než váš stávající dodavatel. Pokud máte pocit, jak levná elektřina dnes už nejde sehnat, jste na omylu. Společnost Epet www.epet.cz nabízí výhodné nabídky pro každého, kdo nechce zbytečně platit víc, než je nutné. Nebojte se zeptat, jakou nabídku mohou dát právě vám.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button