Spolupráce

Pohodlné a funkční barové židle do domu

Kuchyňský ostrůvek nebo kousek kuchyňské desky to je výborný způsob na to, abyste měli další místo k rychlé konzumaci jídla. Velmi důležité je při tom to, aby hokery měly vhodně zvolené rozměry, především z hlediska jejich výšky. Na co je třeba v tomto případě určitě pamatovat?

Nejčastější dotazy týkající se hockerů a barových židlí se týkají výběru správné výšky. Kde bychom měli s tímto procesem začít? Prvním krokem je změření výšky pultu, barového stolu nebo jiného nábytku, na který mají být hockery umístěny.

Standardní pravidlo říká, že rozdíl mezi výškou sedáku barové židle a výškou horní části doprovodného nábytku by měl být minimálně 25-27 cm (osoby nízkého nebo středního vzrůstu) a nejlépe asi 30 cm (doporučeno zejména pro osoby vyššího vzrůstu). Níže jsou uvedeny příklady doporučených minimálních hodnot.

Rozměry barových židlí do domácnosti

Charakteristickou vlastností barových židlí je jejich výška převyšující 50 cm. Ve skutečnosti jsou obyčejně vysoké od 58 až do 90 centimetrů. Čím se tedy řídit při jejich výběru? Nejlépe optimální vzdálenosti sedadla od desky, která by měla být cca 30 cm. Díky tomu nohy sedící osoby nebudou stlačené deskou, což dovolí, aby sedící osoba přijala pohodlnou polohu.

Pohodlí kuchyňských barových židlí 

Pohodlí sezení na barových židlích (hokerech) je však ovlivněno nejen jejich výškou, ale i vzdálenosti od stolové desky. Zásadní význam má také to, zda mají praktické opěrky pro chodidla. Bude to důležité především v případě vyšších hokerů, aby sedící osobě nevisely nohy, což je u sezení prostě nepohodlná poloha. Na pohodlí má vliv také další opěrka v dolní části. Barové židle s opěrkami se však nehodí do každé kuchyně a, pokud vám záleží na jejich úplném zasunutí pod desku, nemusí to být vždy možné.

Detaily, na které se nesmí zapomenout

Už víme, jak velký význam má výška barových židlíhokerů a také praktická opěrka na nohy. Stojí však za to věnovat pozornost také jiným detailům konečné úpravy. Mnoho osob se z důvodu pohodlí rozhoduje pro barové židle s možností nastavování sedáku. Toto je ideální řešení v domácnostech, kde se členové rodiny mezi sebou významně liší výškou. Díky tomu se výška sedáku snadno upraví tak, aby se každý cítil skutečně pohodlně.

Kuchyňské hokery to je velmi praktický kus nábytku. Při jejich výběru však je třeba věnovat pozornost celé řadě dalších faktorů tak, aby byl nábytek skutečně praktický na používání a to jak pro vysoké, tak pro nízké osoby. Naštěstí – jak je vidět – je takové přizpůsobení možné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button