Spolupráce

Vlastníte čtyřnohého mazlíčka?

Majitelem jakéhokoliv zvířecího mazlíčka je většina Čechů. Také mezi ně patříte? Nejoblíbenějšími zvířecími mazlíčky jsou psi, kteří dělají lidem společníky již mnoho generací. Ovšem stále se hodně „páníčků“ nepoučí a krmí psy jídlem určeným pro člověka. „Pro jednou se nic nestane“ si mnozí často říkají, jenže ono stane. Psi mají zcela jiné zažívaní než lidé a některé nevhodné potraviny jim mohou značně ublížit. Granule pro psy mají vyvážené složení a při podávání jiných potravin buďte obezřetní.

Potraviny, které psům ubližují

Kolem potravin nevhodných pro psy existuje mnoho mýtů. Některé „lidské potraviny“ psům neubližují, ale naopak jsou jim zdraví prospěšné, ale vždy je nejlepší používat krmivo pro psy.

Cibule a česnek

Ačkoliv jsou cibule a česnek plné vitamínů, česnek je dokonce považován za přírodní antibiotikum, pro psy jsou jedovaté, a to i tepelně upravené. Oboje způsobuje u psů anémii.

Čokoláda

Složky obsažené v čokoládě člověku nijak neublíží, ale pro psa mohou být toxické. Pokud váš pes sní větší množství čokolády, způsobí mu poruchy srdečního rytmu, které mohou vést ke smrti.

Peckovité ovoce

Třešně, švestky, broskve a jiné podobné ovoce obsahují ve svých peckách kyanid, který může mít pro psa smrtelné účinky.

Hroznové víno a rozinky

Ačkoliv se vám může zdát, že jsou hrozny nebo rozinky pro psy pochoutkou, nesvědčí jim. Mohou po nich být latergičtí, v depresi a často zvracet.

Pochoutky, které psům prospívají

Pokud se rozhodnete dát svému psovi brambory nebo rýži, vařte ji vždy bez soli, která psům škodí. Plátky okurek, cukety nebo jablíček psům prospívají a také velice chutnají. Zeleninu a ovoce zbavte vždy slupky a jadérek (zejména u jablek). Chroupáním mrkve získá mnoho vitamínů a navíc si očistí chrup.

Výběr granulí nepodceňte

Výběr správných granulí je velice důležitý. Velmi záleží na rase a velikosti vašeho psa. Na webových stránkách Fera24.cz si v jednoduchém filtru zadáte údaje o vašem psovi a již jen vybíráte levné granule pro psy, které jsou určené přímo pro vašeho mazlíčka.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button