Spolupráce

Kuchyně ve venkovském stylu se hodí do domu i malého bytu

Myslíte si, že venkovské kuchyně patří jen do velkých domů na vesnici? Není to pravda. Stejný design a atmosféru si můžete vytvořit i ve své kuchyni v bytě. Hlavní je, abyste dokázali spojit útulnost a funkčnost. Kuchyň samozřejmě musí být praktická, ale díky určitým prvkům bude také velmi útulná a budete se v ní vždy cítit velmi dobře. Poradíme vám, jak na to.

Černé doplňky jsou vždy skvělá volba

Hodně lidí se toho bojí, ale dřevo i patina se skvěle hodí k černé barvě. Můžete si zvolit černé skříňky v kuchyni, ale také jen doplňky. Vintage úchytky a rustikální dekor dřeva vám přinese také úžasný výsledek. Zvolit můžete nejen z mnoha odstínů dřeva, ale také právě černý nátěr.

Nezapomínejte na detaily

Hladká dvířka u skříněk nebudou pro tento styl nejlepší. Místo toho zvolte kazetové frézování. Vzhled zvýrazní také římsy nad skříňkami a prosklené vitríny v horní části kuchyně. Stylové mohou být také kávovary ve venkovském stylu. Dnes najdete spotřebiče v mnoha provedeních. Záleží jen na tom, který z nich si vyberete.

Pro větší kuchyně je základem ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek je velmi praktický a zároveň bude v kuchyni vypadat krásně. Využít ho můžete jako pracovní plochu, dřez nebo úložný prostor. Chybět nesmí ani šuplíky a police, které jsou pro venkovské kuchyně velmi typické.

Přírodní materiály na každém kroku

Doplňky v kuchyni nepodceňujte. V tomto případě byste měli vždy volit přírodní materiály. Nemusí jít jen o dřevo. Rychlovarné konvice ve venkovském stylu mohou být z porcelánu. Kromě toho můžete svou kuchyň ozdobit dekoracemi, např.:

  • proutěné koše,
  • látkové utěrky,
  • záclony,
  • keramické květináče s živými rostlinami.

Kuchyně musí být nejen krásná, ale také praktická

Při zařizování kuchyně myslete na její funkčnost. Hodně lidí na to totiž zapomíná. Budete tu vařit a péct, takže musíte mít všechno důležité po ruce i na očích. Využijte háčky nebo police na zdi. Vystavit si tam můžete hrnky, prkénka, rostliny i další nádobí.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button