Spolupráce

Růst cen energií – další těžká rána pro firmy, řešení je známé a dostupné dlouho

I vás na tyto řádky pravděpodobně přivedly otázky spojené s budoucím vývojem cen elektřiny, tepla a energií všeobecně. Skokový nárůst cen energií výrazně dopadá na firmy i domácnosti, přičemž podnikatelé musí řešit otázky udržení cen pro koncové spotřebitele při zachování profitability provozu a udržení konkurenceschopnosti. Zatímco v uplynulých letech byly tyto starosti doménou hlavně provozů náročných na energie, dnes se jimi musí zabývat podnikatelé bez ohledu na obor podnikání.

Špatnou zprávou přitom je, že stávající vývoj pravděpodobně nebude mít krátkého trvání, právě naopak, do budoucna nelze vyloučit nejenže zachování stávajících (zvýšených) cen, ale také jejich další růst.

Co s tím?

Možnosti snížení provozních nákladů nabízí opětovné využívání odpadního tepla či teplé vody, které dnes firmy bez užitku a zdarma vypouští do svého okolí. Takzvanou rekuperaci dnes v západní Evropě využívají např. zemědělci, průmyslové firmy, provozovatelé kancelářských či prodejních budov, stejně jako hráči z oblasti maloobchodu. 

Opětovně využít lze až 97 % odpadního tepla, tj. úspory za teplo či teplou vodu lze snížit až o cca 40 % – 50 %! Více informací o rekuperaci tepla najdete zde: https://www.gt-energy.cz/cz/rekuperace-tepla.

Dále, výrazných úspor lze dosáhnout zvýšením efektivity výroby tepla, teplé vody či chladu, a to za pomoci průmyslových tepelných čerpadel, jež patří k nejefektivnějším způsobům výroby tepla, teplé vody a chladu. Díky tomu, že k výrobě tepla využívají geotermální teplo či venkovní vzduch, tj. vstupy dostupné zdarma v prakticky neomezeném množství, firmy si díky tepelným čerpadlům mohou zajistit levné teplo dlouhodobě. 

Nezáleží na tom, v jakém odvětví podnikáte

Průmyslová tepelná čerpadla najdou využití ve všech odvětví ekonomiky, bez ohledu na specifické požadavky na objem tepla, teplé vody či chladu. Už dnes najdete tepelná čerpadla např.

  • v nejvyšší budově v ČR – AZ TOWER,
  •  největším nákupním centru – WESTFIELD CHODOV,
  • ZOO Ústí nad Labem,
  • Výrobních halách BOSCH České Budějovice,
  • penzionech, hotelech a restauracích napříč Českou republikou.

Kromě toho, že jsou extrémně efektivní a spolehlivé, tepelná čerpadla jsou zároveň čistým zdrojem energií, tj. v dohledné budoucnosti u nich nehrozí omezování využívání.

Nečekejte, až růst cen energií výrazně zasáhne do ekonomiky provozu vašeho podnikání, oslovte ještě dnes specialisty na průmyslová tepelná čerpadla ze společnosti GT ENERGY, jež se dodávkami úsporných technologií pro firmy zabývá od roku 1997, s dotazem na možnosti využití tepelných čerpadel ve vašem podnikání. 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button