Spolupráce

Kutíte rádi? Co takhle svou výbavu vylepšit i svářečkou?

Kutilství je pro mnoho mužů relaxační aktivitou, která jim umožňuje zalézt si na chvíli do svého světa a prostě vypnout. K tomu, aby taková aktivita ale také k něčemu byla, je dobré mít určité vybavení. A i když většina začíná na klasické soupravě nářadí, po čase je možná na místě pořídit si něco profesionálnějšího. Dnes je například možné koupit svařovací techniku za velmi přijatelné ceny. Zkuste omrknout širokou nabídku zboží na Pantermax a udělejte si radost nějakým nákupem.

Jak správně vybrat?

Záleží především na tom, co od svářečky očekáváte a co s ní chcete dělat. Jestliže ji chcete využívat skutečně jen nárazově, když bude něco potřeba opravit, bude se vám hodit univerzální přístroj pro nepravidelné použití. Ideální volbou může být svářečka s označením MMA, MIG-MAG nebo TIG. Velmi oblíbená je invertorová svářečka, která je nesmírně univerzální a práce s ní je intuitivní a snadná. Hodí se proto i pro kutily nebo ty, kteří se ve sváření teprve zdokonalují.

Při výběru myslete také na velikost a možnost přesunu. Pokud totiž plánujete se svářečkou někam jezdit, je nutné myslet i na hmotnost a možnosti přesouvání. Brzy byste zjistili, že tahat se dennodenně z místa na místo s těžkým přístrojem je pěkná otrava. Pravdou ale je, že většina kutilů má svářečku umístěnou v garáži na jednom místě a vytáhne ji jen čas od času – pak není problém, i když bude poněkud rozměrnější nebo těžší.

Myslete na své zdraví

Každý kutil by při práci měl pamatovat především na svou bezpečnost a zdraví. Práce s takovým přístrojem může poškodit oči a není radno toto nebezpečí podceňovat. Skvělou ochranu poskytují samostmívací kukly. Ty mívají často také solární napájení a speciální design, který je šetrný k hlavě a krční páteři. S takovým vybavením je svařování jedna radost. Postupujte podle bezpečnostních zásad a zbytečně neriskujte – nestojí to za to.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button