Spolupráce

Kotec pro psa – to nejlepší pro vašeho čtyřnohého kamaráda

Chcete pro vašeho mazlíčka jen to nejlepší a kotec to podle různých fám není? Nenechte se ošálit. Pojďme si uvést informace o kotcích na pravou míru. V žádném případě nejde o týrání, ale o to, dopřát pejskovi pohodlné útočiště.

Kotec pro psa je místo, ve kterém bude pejsek v bezpečí, kde má klid na odpočinek a na milované lenošení. Ví, že zde nebude nikdo narušovat jeho prostor. 

K čemu je dobrý kotec pro psa? 

Velké výhody přináší nejen pejskovi, ale i majiteli. Pes na volno je super, ale co, když přijde návštěva, řemeslník nebo třeba cizí děti na návštěvu? Nejen, že každý nemusí být příznivcem zvířat, ale i pro psa může být kontakt například s dětmi stresujícím momentem stresových událostí.

Zamezme klamavým informacím 

Zavírání psa do kotce není týrání. Ale používání má svá pravidla. Hlavním z nich je přiměřené využívání – nezavírejte ho tam na celé dny! Věnujte mu lásku, kontakt s nejbližšími, venčete ho a dopřejte mu život hrou. 

Kotec je domov, ne vězení

Ukažte mu, že psí kotec není místo, kde bude pykat za svůj trest. Neměl by být zavřený v kotci jen v momentě, když udělá nějakou lumpárnu. Pokud to tak budete provozovat, bude ho vnímat negativně a bude se mu snažit vyhnout.

Vytvořte z kotce útulný psí domov. Co by měl splňovat? Především správnou velikost. Pejsek potřebuje prostor na protažení. Jeho součástí by měl být přístřešek, který ho kryje před nepříznivým počasím a chrání před sluncem. V zimních měsících ho bude vnímat jako místo pro zahřátí a schovku před nepříjemnou vlhkostí. A v létě jako úkryt před zářícím sluncem. 

Součástí psího kotce by měla být i bouda (opět ve správné velikosti). Ideálně vystlaná pokrývkou pro pohodlné spaní. 

Myslete na pejskův pravidelný příjem tekutin! Miska s vodou a jídlem je samozřejmě základ, který v kotci nesmí chybět. 

Jste rozhodnutí pro jeho pořízení a nechcete za něj utrácet velké peníze? Jde to i levně a to na ocelovekonstrukce.biz. Je zde velká nabídka různých velikostí, druhů, barev. Vybrat lze i kotce se zahradním domkem. Tedy ideální místo pro uložení věcí nejen pro pejska (granule, hračky pro psa, apod.), ale i pro vaše zahradní potřeby. 

Zdroj náhledové fotografie: ocelovekonstrukce.biz

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button