Spolupráce

Zábava pro malé i velké: Zkuste modelování z FIMO hmoty

Všichni si ze svého dětství určitě pamatujeme klasickou plastelínu. Dnes už však existuje něco mnohem lepšího, zábavnějšího a kreativnějšího. Navíc vám výrobky z této hmoty mohou zůstat natrvalo a snadno si tak vytvoříte nápadité šperky nebo doplňky do domácnosti. O čem je řeč? Přece o FIMO hmotě!

Co je FIMO?

Fimo hmota je polymerová hmota vyráběná z umělých materiálů. Díky své pružnosti a poddajnosti je skvělá na modelování. Obsahuje částice polyvinylchloridu, pryskyřic, gelů, změkčovadel a samozřejmě i barviv – nabízí se tedy v široké škále barev, díky čemuž je vaše kreativní tvoření vždy nové a nápadité. Některé druhy fimo hmoty je nutné po vytvořený doplňku zapéct v troubě, u jiných postačí, když je jen necháte zatvrdnout na vzduchu. Velkou výhodou fimo hmoty je samozřejmě především to, že je zdravotně absolutně nezávadná, a je tedy mimořádně vhodná také pro tvoření s dětmi.

Co si vyrobíte?

Fimo lze použít jak pro obyčejné hraní, které podporuje fantazii dítěte a dává mu prostor pro realizaci vlastních nápadů, tak také pro výrobu mnoha zajímavých doplňků. Velmi oblíbené jsou různé druhy šperků. Modelování z fimo hmoty je velmi intuitivní a snadné, takže krásný šperk zvládne vytvořit i úplný začátečník. Vzniknout mohou třeba veselé barevné náušnice, elegantní přívěsek na krk nebo třeba zajímavá brož.

S dětmi zase můžete vyzkoušet výrobu jedinečné dekorace na lžičku nebo hrnek. Pomocí fimo hmoty můžete dozdobit ucho hrnku nebo vyladit horní část lžičky. Na internetu najdete celou řadu návodů, podle kterých je tvoření skutečně snadné.

Kde fimo koupit?

Největší výběr nabízí e-shop kreativnisvet.cz. Najdete zde téměř všechny různé varianty fimo hmoty i veškeré příslušenství, které se vám bude při práci hodit. Inspirujte se také na různé metody práce nebo využití různorodých typů fimo hmoty pro vaše kreativní projekty.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button