Spolupráce

Magnety a magnetické pomůcky, které Vám usnadní život.

Klasické magnety

Nejrozšířenějšími magnety jsou magnety ferritové, které vznikají z feritů. Mají tmavě šedou barvu a jsou odolné vůči korozi, proto jsou vhodné i pro venkovní použití. Magnet vydrží teploty od -40°C do 200 °C. Neodymové magnety jsou sloučeniny neodymu, boru a železa, jsou mnohem silnější, ale zase nejsou na rozdíl od feritových tak odolné vůči korozi a musí být proto pokoveny ochrannou vrstvou. Neodymové magnety jsou také méně odolné vůči výkyvům teplot, ztrácí magnetické účinky již při 80 °C.

Teleskopické magnety

Teleskopické magnety slouží jako pomůcka při hledání ztracených kovových součástek. Jsou hlavně užitečné v každé dílně, kde se Vám mohou zatoulat různé šroubky a matice. Také se mohou využít např. v kancelářích na sponky atd. Mají rukojeť různé velikosti a na konci je magnet, teleskopické vytahovače mohou vypadat i třeba jako propiska.

Magnetický držák na mobil do auta

Magnetický držák na mobil se bude hodit každému, ať se chcete pohodlně dívat na navigaci, či poslouchat písničky nebo přijímat hovory. Magnetický držák na mobil je oproti mechanickému pohodlnější, protože nemusíte složitě nastavovat jeho velikost, stačí mobil jednoduše k držáku přiložit a bude pevně držet. Většinou se držák přichytí na ventilaci v autě.

Magnetické nabíječky

Magnetické nabíječky na mobil jsou vhodné pro každého, koho již nebaví si každé 2 roky kupovat nový nabíjecí kabel, protože ten starý přestal fungovat. Obyčejné nabíjecí kabely se časem opotřebují, konektor přestane fungovat atd., u magnetické nabíječky se to nestane. Magnetický konektor se zasune do otvoru na nabíječky a už se nemusí vytahovat, ušetří tak složité hledání otvoru po tmě, zjišťování, kterou stranou konektor vkládáte nebo také chrání otvor před znečištěním. Kabel k magnetickému konektoru jen přiložíte a můžete nabíjet.

Fishing magnet

Tzv. magnet pro lovce pokladů se hodí pro každého, kdo si chce rychle vydělat. Stačí když si pronajmete loďku, budete plout nějakou řekou či jezerem a postupně budete magnet vházet na dno. Uvidíte, že pokaždé něco kovového vylovíte, a to mohou být i peníze. Např. youtubeři z TVTwixx tohle vyzkoušeli na Vltavě a za hodinu si vydělali 800 Kč. Fishing magnet se skládá z velkého magnetu, který je přichycen na laně. Tak neváhejte a zkuste si také vylovit nějaké poklady!

Magnet na opasek a do ruky

Tyto magnety se skvěle hodí kutilům do dílny. Magnet, který je připevněn na opasek, usnadní např. práci s hřebíky, pokud máte v jedné ruce kladivo a v druhé přidržujete hřebík, další hřebíky pak máte hned u sebe a ušetří Vám to čas. Magnet do ruky se připevní pomocí pásku kolem dlaně a pomůže Vám např. s přemísťováním kovových plechů ve Vaší dílně.

Všechny zmiňované pomůcky zakoupíte v největším e-shopu s magnety v ČR na adrese www.e-shop.magsy.cz

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button