Spolupráce

Jak zútulnit bydlení? Inspirujte se 4 tipy

Čím útulněji svůj dům či byt zařídíte, tím lépe se vám v něm bude bydlet. Stačí pár drobných úprav, a hned bude interiérový prostor působit osobitě a přívětivě. Přinášíme vám 4 tipy, díky kterým bude vaše bydlení o poznání útulnější.

1) Sjednoťte barvu bytových doplňků

Všeho moc škodí a v oblasti interiérového designu to platí dvojnásob. Chcete-li své bydlení zpestřit bytovými doplňky v podobě prostírání, váz, dekorací či obrazů, zvolte jednotný styl a barevné ladění. Interiérové doplňky můžete v průběhu roku obměňovat podle nálady či sezóny, vždy byste se však měli držet jednotného konceptu.

Na jaře vsaďte třeba na veselou žlutou či zelenkavou, podzimní atmosféru pak navodíte pomocí modrých nebo zemitých odstínů. Pokud to s kombinacemi barev nebudete přehánět, domov bude působit čistě a útulně.

2) Pracujte s přírodními materiály a dekory dřeva

Přírodní materiály dokážou do interiérového prostoru vnést hřejivou atmosféru, navíc jsou nadčasové a jen tak se neokoukají. To potvrzuje také interiérová designérka Hana Micková: „Dekor dřeva a betonu je stále aktuální. Jejich použitím se celý domov vždy zútulní.“

Dřevo nebo jeho imitaci můžete vhodně zakomponovat do jakýchkoliv interiérových prostorů. V posledních letech je oblíbená zejména dlažba v imitaci dřeva, která se hojně využívá v prostorách koupelen. Dobře se doplňuje s dalšími materiály a na rozdíl od přírodního dřeva odolá vysoké vlhkosti, oděru i střídání teplot.

Do obývacího pokoje nebo třeba pracovny pak můžete vhodně zakomponovat přírodní dřevěný obklad. Protože je dřevo citlivé na prudké změny teplot nebo vyšší vlhkost, nehodí se do kuchyní, koupelen či kolem krbových kamen. Pro tato místa jsou vhodnější volbou keramické, betonové či kamenné materiály.

3) Pořiďte si netradičního solitéra

Pojmem solitér se označuje výstřední kus nábytku, který se svým stylem od zbylého interiérového vybavení liší, a tak zaujme na první pohled. Může se jednat o honosné čalouněné křeslo viktoriánského stylu nebo starožitnou skříň. Solitér prostor zútulní a vnese do prostoru ozvláštňující prvek.

4) Pokojové rostliny pročistí vzduch a ozvláštní interiér

Byt či rodinný dům snadno zútulníte zakomponováním několika pokojových rostlin. Vaše bydlení se propojí s přírodou, navíc získáte přirozenou čističku vzduchu. Pokud nepatříte mezi vášnivé pěstitele, zvolte nenáročné pokojovky, například fíkovník, zelenec, ledviník či africkou fialku.

Nebojte se změn a pusťte se do experimentování. Cesta za útulným bydlením může být zdlouhavá, výsledek ale stojí za to. Chcete-li si práci usnadnit a vyhnout se chybám, obraťte se na interiérového designéra, který vám se zútulněním pomůže.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button