Spolupráce

K účinnému ochlazení prostorů skvěle poslouží vysokotlaká vodní mlha. Co budete potřebovat?

Opět pomalu, ale jistě přichází rozpálená část roku, v níž bude potřeba vhodně chladit své venkovní prostory. Nejlepším řešením je decentní vodní mlha, díky které se váš prostor stane oázou osvěžení. Tím pádem nejen potěšíte sebe i své zaměstnance, nýbrž přilákáte velké množství zákazníků. To samozřejmě platí pouze v případě, kdy budete mít vše provedeno správně. Jak na to?

Proč je nízkotlaké řešení naprosto nevhodné? 

Tato levnější a jednoduchá varianta se připojí přímo na vodovod, přičemž je naprosto nevhodná pro chlazení těchto typů prostor. Místo elegantního a jemného rozprášení vody vám malý tlak poskytne pouze velké kapky vody. Ty nejsou schopny ochladit celý prostor a zanechávají za sebou mokré fleky, které udělají z vaší terasy jezero. Na mokré židle si pravděpodobně nebude chtít nikdo sednout a půjde dále. Jedinou vhodnou variantou je tudíž vysokotlaká sestava. 

Jaká sestava zařídí elegantní mlhu? 

Zde už se dostáváme ke složitější, nýbrž mnohem účinnější systém. Zařízení tohoto typu skvěle ochladí celý okolní prostor až o dvanáct stupňů. Rozprášená voda se ještě před dopadem na jakýkoliv předmět vypaří, což vyvolá efekt ochlazení. Místo těžkopádných kapek se tedy vaši hosté dočkají příjemného jemného osvěžení. Jak vypadá sestava pro zmíněné účely? 

Koncovým a nejdůležitějším bodem jsou trysky na vodní mlhu. Těch existuje několik základních druhů, přičemž každý se hodí na jiné účely. Nejdříve je potřeba si rozmyslet, jakou velikost rozprašovacího otvoru budete potřebovat. Ty se pohybují od 15 až do 100 mikronů. Pro restaurace, kavárny a podobná zařízení s citlivým vybavením se budou hodit ty nejjemnější rozměry. Chcete-li například snížit prašnost v provozu, pak se vám bude hodit varianta s většími otvory.

Dalším důležitým dílem je správně provedené potrubí, které může být nerezové nebo nylonové. To by mělo být pevně nainstalováno na statickém povrchu, protože v něm bude proudit vysoký tlak. K připevnění trysek k tomuto potrubí slouží speciální odolné fitinky, které odolají danému tlaku. Trysky lze připevnit i k aktivním prvkům rozprašovacích zařízení. Svou službu tak vykonají i na větrácích s rozprašovačem nebo ventilátorech na vodní mlhu. Ty mohou být též statické, ale také mohou být i mobilní, které je možné přesouvat podle potřeb. Využití ventilátorů s mlhou je však hned několik – sportovní akce, terasy, oslavy, velké kulturní akce a jiné.

Celý proces přirozeně začíná u vysokotlakého čerpadla. To zajistí správné proudění vody, určí potřebný tlak a je prvopočátkem celého procesu jemné mlhy. 

Nechte si pomoci 

Ideálním řešením je najmutí kvalifikované firmy, která vám celou práci zajistí. Instalace přece jen není ničím jednoduchým, a tak byste se o ni neměli pokoušet svépomocí. Na českém trhu, pohybující se v tomto oboru, je společnost InfocomTech. Ta je schopna vám zajistit nejen samotný prodej potřebných komponent a instalaci mlhy, ale též se vším poradí, do detailu vysvětlí a zpracují návrh na míru.

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button