Spolupráce

Jak vybrat výbavu na kolo? I na kratší trasy poznáte zásadní rozdíl

Pokud to s nějakým sportem myslíte vážně, vždy to vyžaduje pořízení kvalitního a speciálního vybavení, které vám sport usnadní a umožní vám dosahovat v něm optimálních výkonů. Jestliže tedy rádi jezdíte na kole a léto trávíte převážně v sedle, je pro vás cyklistické oblečení nezbytnou výbavou. Proč? Dres na kolo, kraťasy nebo rukavice jsou vyvinuty ze speciálních materiálů, které jsou nejen pohodlné, ale také prodyšné a flexibilní. Správné střihy také zaručují maximální komfort, a to se nutně promítne i do vašich výkonů.

Klíčový prvek – cyklistické kraťasy

Tento kus oblečení je při jízdě na kole zcela zásadní. Jde především i to, že jsou na exponovaných místech vyztuženy proti prodření a mívají také speciální cyklistickou vložku, která vám zaručí, že v sedle vydržíte nejen celý den, ale především třeba celý týden. Pokud tedy do něčeho zainvestovat, pak jsou to právě kraťasy na kolo. Poznáte rozdíl už po pár kilometrech.

Dres na kolo

Není sice nezbytný, ale své využití bezpochyby najde. Oproti klasickému tričku především daleko lépe odvádí pot, rychle schne a chrání vás také před rozmary počasí. Dres na kolo tedy rozhodně využijete, byť nejste zrovna závodní cyklista.

Rukavice na kolo

Je to doplněk za pár korun, ale udělá poměrně zásadní rozdíl. Vhodné rukavice na kolo by měly zabraňovat klouzání řídítek, chrání také ruce před odřením při případném pádu a v chladnějším počasí zamezují prochladnutí. Mohou být i zateplené nebo disponovat speciální nepromokavou membránou.

Batohy na kolo

Rozhodně to není nezbytný doplněk, ale v posledních letech je hodně oblíbený. Nejen pro svou praktičnost, ale také proto, že dražší batohy na kolo mají v sobě také chránič na páteř, který vás může ochránit před rizikem vážného zranění v případě pádu z kola. Zvažte tedy, zda si jej na kola nevzít taky. Může to být klíčový prvek vaší výbavy.

Plánujete-li na cyklovýlet s dětmi, mějte na paměti, že existují tažná lana na kolo, díky kterým s vámi vaše ratolesti budou schopne držet krok.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button