Spolupráce

Jak vybrat vhodný pelíšek pro vašeho zvířecího mazlíčka?

Pořídili jste pejska a nevíte si rady, jaký mu pořídit pelíšek? Vaše štěňátko již odrostlo malému pelíšku a je na čase pořídit mu pořádný pelech? Pelíšek je součástí interiéru každého pejskaře. Pes v něm tráví většinu života, pokud neřádí s páníčkem v parku nebo na zahradě. Pelech je pro psa zdrojem bezpečí, jistoty a také samozřejmě pohodlí. Podle čeho nejlépe vybrat pelíšek, ve kterém se bude váš pejsek cítit dobře?

Vybírejte podle velikosti a váhy svého psa

Nejdůležitějším aspektem při výběru pelechu pro psa je jeho velikost. Logicky – pro malé plemeno pořídíte malý pelíšek pro psy a pro velká plemena vybírejte z pelechů pro velké psy. Pokud máte malého pejska, který se rád schovává do stolu nebo pod židle, pořiďte mu pelíšek ve tvaru domečku. „Střecha“ jim dává pocit bezpečí a jistoty a svým způsobem je uklidňuje.

Údržba pelíšků

Nekvalitní barevné pelíšky mohou pouštět barvu nejen při praní, ale také ve chvíli, kdy pes odpočívá a pod jeho tělem vznikne vlhko. Pořiďte kvalitní pelech pro psy, který vám nezničí pračku a na vašem psovi nezanechá žádné skvrny. Většinu pelechů můžete bez obav hodit do pračky, zejména po hárání.

Pro extrémně línající psy pořiďte pelíšek s omyvatelným povrchem, ze kterého vypadanou srst snadno smetete. Některé tkaniny použité pro výrobu pelíšků srst zachytávají a jen těžko z něj chlupy dostanete i s pomocí vysavače.

Chladící a vyhřívací podložky

Kromě standardních pelíšků můžete život vašeho mazlíčka zpříjemnit vhodnou podložkou v závislosti na počasí nebo jeho zdravotním stavu. Zejména starší psi často trpí artritidou a jejich ztuhlé klouby je bolí. Vyhřívací podložka, kterou vsunete pejskovi na noc do pelíšku, mu značně uleví a zabrání ztuhlosti kloubů.

V horkých letních dnech psa ochladí chladící podložka a horka pro něj budou rázem snesitelnější.

Kde kvalitní pelechy pořídit?

Internetový obchod Fera24má ve své nabídce nejen kvalitní pelechy a podložky pro psy, ale veškeré vybavení potřebné pro chov zvířat.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button