Spolupráce

Výběr oken neberte na lehkou váhu. Nechte si vždy poradit od profesionálů

Nejen při stavbě nového domu, ale také při rekonstrukci je dobré myslet na výběr oken. Zdaleka nejde jen o estetické hledisko. Kvalitní okna vhodná pro váš typ bydlení vám mohou ušetřit tisíce korun na nákladech na topení a poskytnout vám také dobrou zvukovou izolaci, která je zejména ve městech k nezaplacení. Jak ale vybrat ten správný typ?

Obraťte se na profesionály

Pokud jste ve světe oken nováčci, určitě požádejte o pomoc odborníky. Vyplatí se obrátit na firmu, která prodává více druhů oken, jež zvažujete – poradí vám to, co je pro vás skutečně nejlepší, a nebudou se za každou cenu snažit protlačit svůj jediný produkt. Firma Jis je přesně takovým partnerem, který vám pomůže nejen s výběrem, ale i následným zaměřením a instalací oken. Starosti tedy můžete nechat na nich a vy si jen užijete výsledek.

Plastová okna

Asi nejběžnější variantou jsou okna plastová. Je to právě kvůli jejich příznivé ceně a dobrým izolačním vlastnostem. Moderní plastová okna už i pěkně vypadají a pro řadu lidí mohou být nejlepší volbou. Vyplatí se ale vybírat okna od osvědčených prodejců, protože zejména levnější typy mohou časem ztrácet barevnost nebo mít nízkou životnost.

Dřevěná okna

Pro ty, kterým záleží i na udržitelnosti, jsou skvělou volbou dřevěná okna. Jejich izolační schopnosti jsou vynikající, navíc nádherně vypadají a mají dlouhou životnost. Opět je však třeba dbát na to, od koho nakupujete. Nekvalitně provedená povrchová úprava oken může vést k tomu, že se dřevo začne odlupovat a bývá náchylné k pronikání vlhkosti, což má na funkce okna devastující efekt.

Hliníková okna

Toto moderní řešení si získává stále více příznivců. Hliníková okna mají nesmírně luxusní vzhled, ale také mimořádnou životnost a odolnost proti vnějším vlivům, kterou u jiného materiálu jen tak nenajdete.

K více tradičním řešením patří třeba i špaletová okna, která zákazníci často vyžadují při rekonstrukcích historických stavení nebo chalup. Takové řešení skutečně zachová tradiční ráz, ale vyžaduje odborné plánování, které zajistí, že i taková okna budou izolovat a dobře sloužit.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button