Spolupráce

Jak se správně starat o psí granule

Pokud vlastníte pejska a krmíte ho granulemi, pak asi stejně jako většina dalších kupujete velké balení, aby bylo krmiva doma vždy dostatek. Ovšem věděli jste, že i takové granule se mohou zkazit a je třeba dbát na správné skladování? Dnes se podíváme na několik tipů, jak je udržet v té nejlepší kondici a nevystavit tak vašeho psa zbytečným problémům.

Skladujte granule správně a dávejte pozor na datum spotřeby

Nenechávejte granule v otevřených pytlích a raději si pořiďte barel nebo jinou uzavíratelnou nádobu. Zabráníte tak hned několika problémům najednou. Jednak se vám dovnitř nedostane otravný hmyz, pro který je toto suché krmivo opravdovým lákadlem a zároveň je ochráníte před vzduchem a vlhkem. Příliš mnoho vzduchu má na granule pro psy špatný vliv a zbavuje je jejich čerstvosti. Stejně jako vlhkost, která by ve větší míře mohla dokonce způsobit plíseň.

Pokud již máte psa delší dobu, pak pravděpodobně dokážete odhadnout, kolik toho sní a jak dlouho mu trvá, než dokáže zlikvidovat celý pytel. Podle toho byste se měli řídit a obzvláště pokud nakupujete ve slevách, kdy často bývají granule jen pár týdnů před koncem trvanlivosti. Vždy se snažte spočítat, zda se stihnou sníst včas a neriskujte tak zbytečně pejskovo zdraví.

V neposlední řadě si dejte pozor na velmi častý nešvar některých chovatelů. Pokud granule skladujete v barelech či jiných uzavíratelných nádobách, pak nikdy nedosypávejte nové na ty staré. Docílíte pouze toho, že na spodu se budou hromadit a tím se i kazit ty původní!

Stejné je to i s granulemi pro psy se zvláštními potřebami

Pokud máte alergika nebo pejska se speciálními potřebami v krmení, pak se můžete bez problému řídit stejnými pravidly. Ty jsou stejné jako pro granule normální, tak pro hypoalergenní granule pro psy. Nemusíte se tak stresovat, že by potřebovaly speciální zacházení.

Zdroj obrázku: sophiecat / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button