Spolupráce

Vyrobte si vlastní nůž

Pokud trávíte v kuchyni mnoho času, či se dokonce přípravou jídel živíte, jistě pro vás není novinkou, že nejdůležitějším nástrojem každého kuchaře je nůž. Mezi profesionálními kuchaři je samozřejmostí, že mají své vlastní nože, které si při změně zaměstnání berou s sebou, zatímco zbytek kuchyňského vybavení bývá majetkem podniku, kde pracují. Mnoho profesionálních kuchařů investuje svůj čas do výroby svého nože, což může každý, kdo chce vařit stejně jako profesionál. Vyrobené nože lze použít nejen k vaření, ale také v dílně, při kempování či rybaření. Výroba vlastní nože není tak složitá, zvládne ji téměř každý a není výjimkou, že po výrobě svého prvního nože nožířství propadnete a nezůstanete pouze u jediného.

Zvolte vhodný materiál

Pokud s výrobou nožů teprve začínáte, je ideální pořídit si „stavebnici na výrobu nožů“, která obsahuje jednotlivé díly, potřebné k sestavení „dokonalého“ nože právě pro vás. Stavebnicí existuje několik typů a je jen na vás, které dáte přednost.

Zkušenější nožíři ví, že nejdůležitějším krokem při výrobě nože je zvolení vhodného materiálu na čepele nožů, kterých na trhu existuje velké množství. Seznam všech častých nožířských ocelí je k dispozici zde, kde v přehledné tabulce objevíte nejen seznam a složení oceli, ale také zemi původu. Mezi nejčastější patří damašková ocel a uhlíková ocel.

Damašková ocel byla kdysi používána na výrobu mečů a jiných zbraní, především pro svou tvrdost a odolnost, navzdory tomu s damaškovou ocelí získáte velmi pružný luxusní nůž. Damašková ocel vzniká kováním několika druhů oceli, zatímco uhlíková ocel je doplněna o chrom a nikl.

Mezi nejpoužívanější a cenově přístupné patří ocel 1095, která má dobrou tvrdost i houževnatost, ovšem při špatném zacházení podléhá korozi. Ocel k110 sice není není nerezová, ale proti korozi je celkem odolná, navíc vyniká vysokou tvrdostí. 

Kvalita především

Ocel na výrobu nože se vyrábí v mnoha tvarech a velikostech a vy si tak snadno zhotovíte celou sbírku nožů. Nožířské oceli nabízí mnoho výrobců a dodavatelů, ovšem oblíbené nožířské oceli koupíte na nožířských serverech jako jatagan.eu.

Ocel elmax je vyrobena podle švédské technologie, díky které se výrobci dosáhli ještě větší tvrdosti, ovšem ocel neztratila nic ze své pružnosti. X50crmov15 je novinkou mezi čepelemi a vyniká vysokou odolností a skvělou řezností. 

Jatagan.eu není pouze distributorem kvalitních ocelí, ale všech komponentů, které k výrobě nože potřebujete, včetně carbon fiber (uhlíkového vlákna), materiálu na střenky, dřevěných komponentů, pouzder a mnoho dalšího. Když se přece jen na výrobu vlastního nože necítíte, mrkněte do nabídky hotových nožů.

Všechny komponenty, ale také hotové nože si snadno vyfiltrujete, což velmi usnadní váš výběr a následný nákup. Pokud si nevíte se svým výběrem rady, neváhejte firmu kontaktovat. Ochotně vám s vaším výběrem komponentů pro váš nůž pomohou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button