Spolupráce

Jak se rychle zbavit akné? 4 rady, které vaší pleti vrátí krásu

Ten pocit, když se chystáte na důležitou schůzku a na tváři se vám bez předchozího varování objeví pupínek. A vedle něj „pro jistotu“ další dva. S trochou štěstí nedostatky zakryjete, ale mnohem lepší by bylo, kdybyste podobnou situaci v budoucnu nemuseli řešit. Ale je to vůbec možné? Vždyť máte odjakživa tak trochu problematickou pleť a zřejmě s tím nic moc nenaděláte… Pokud vám někdo něco takového tvrdí, nemá pravdu. Pleť jako z alabastru může mít téměř každý, dokonce i vy. Stačí dodržovat pár základních pravidel pravidelné péče a přestanete se záměrně vyhýbat zrcadlu.

1) Omezte mléčné produkty

Z různých studií vyplývá, že lidé, kteří konzumují větší množství potravin bohatých na mléko, trpí na akné mnohem častěji. Konkrétní účinky mléčných výrobků na pleť sice doposud prokázány nebyly, nicméně vše nasvědčuje negativnímu vlivu hormonů v nich obsažených. Pokuste se je proto omezit – stav vaší pleti se pravděpodobně o něco zlepší.

Tip: Z řídnutí kostí z důvodu vyřazení mléčných výrobků strach nemějte. Zařaďte do jídelníčku luštěniny, tofu, brokolici či jiné zdravé potraviny bohaté na vápník.

2) Přestaňte se ládovat sladkostmi

Potraviny s vysokým obsahem cukru nejsou pro tělo vhodné z mnoha důvodů. Proč by se jim však měli vyhýbat majitelé pleti se sklonem k tvorbě akné? Podle některých studií jsou příčinou vzniku pupínků potraviny s vysokým glykemickým indexem (tzn. potraviny, které způsobují prudký nárůst hladiny krevního cukru).

A co vaše oblíbená čokoláda? Pokud si „ulítáváte“ na levných čokoládách se spoustou cukru uvnitř, dejte si od nich pauzu. Nahraďte je méně sladkými, ale zato mnohem zdravějšími produkty s vysokým podílem kakaa. Obsahují antioxidanty, které pokožce naopak prospívají.

3) Dvakrát denně si myjte obličej

V průběhu dne na pleti ulpívají nečistoty, které zanáší póry a způsobují tvorbu pupínků. Kromě prachu musí pokožka zvládat nápor těžkých kovů a dalších částic, jež se dostávají na povrch i do hlubších vrstev kůže. Právě proto je večerní čištění naprostým základem pravidelné péče o pleť s akné.

Neméně důležité je také ranní čištění od mazu, který pokožka vyprodukuje během noci. Jakmile tzv. sébum odstraníte, pleť bude připravena na denní péči.

Skvělým pomocníkem pro každodenní čištění pleti je micelární voda určená pro problematickou pleť (např. šetrná Sébium H2O od Biodermy). Přípravek respektuje přirozenou skladbu kůže, poradí i s voděodolným make-upem a díky obsahu čisticích látek omezuje sekreci kožního mazu.

4) Minimalizujte psychickou zátěž

Všudypřítomné stresové faktory výrazně ovlivňují celkové zdraví a mají dopad také na stav pokožky. Souvislost mezi nadměrným stresem a tvorbou pupínků byla předmětem mnoha studií a odborníci se shodují, že zvýšená psychická zátěž může vést k rozvoji akné. Právě proto je jednou z možných odpovědí na otázku, jak se zbavit akné, doporučení minimalizace psychické zátěže.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button