Spolupráce

3 skvělé tipy, jak ušetřit při cestování

Toužíte po poznávání vzdálených zemí, ale obáváte se, že si se svým rozpočtem nemůžete příliš vyskakovat? Budete-li se řídit následujícími tipy, ušetříte spoustu peněz a zbude vám mnohem více na útratu.

1. Cestujte po vlastní ose

Cestování s cestovní kanceláří je maximálně pohodlné. Nemusíte se o nic starat a prostě „jen“ zaplatíte cenu uvedenou na faktuře. A právě to je možná důvod, proč si nemůžete dopřát dovolenou, po které skutečně toužíte. Cestovky musí z něčeho žít a ceny služeb výrazně navyšují reálné ceny za ubytování, letenky a další položky.

Naplánujete-li si své cesty vlastními silami, budete se divit, kolik ušetříte. Rezervace ubytování, letenek, auta v půjčovně apod. je díky internetu snadná a velmi rychlá. Není důvod, proč to nechávat na ostatních.

2. Chovejte se jako místní

Spousta destinací z turismu „žije“. Pokud se budete chovat jako turista, utratíte mnohem více, než kolik za služby utrácí místní obyvatelé. Proto byste měli před odletem vyhledat co nejvíce praktických informací, například kde se dobře a levně najíst, kde (a jaké) nakupovat potraviny apod. Jinými slovy – přizpůsobíte-li své chování specifikům daného místa, budete se divit, kolik vám zůstane v peněžence.

3. Pojistěte se

Co má společného pojištění do zahraničí s úsporou? Neušetřili byste snad naopak tím, že se na cestovní pojištění „vykašlete“? Takhle to opravdu nefunguje.

Sjednáte-li si cestovní pojištění online, bude vás to stát pár desítek korun na den. Za to získáte jistotu, že se za vás v případě problémů postaví pojišťovna, což je doslova k nezaplacení. Neštěstí nechodí po horách (ačkoliv to tak nevypadá), ale po lidech a jeden nikdy neví, kdy bude potřebovat pomoc. Bez sjednaného pojištění jezdí do zahraničí jen šílenci. Vždyť i banální lékařský zákrok vás může vyjít na desítky až stovky tisíc korun….

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button