Spolupráce

Než se vydáte do divočiny, zajistěte si správné vybavení

Chcete dobývat aljašskou divočinu nebo si jen dopřát krásné kempování na Šumavě? Ať už vyrážíte do přírody kdekoliv, nemělo by vám chybět vybavení, se kterým pro vás bude část strávený zde nejen příjemnější, ale také budete připraveni na jakékoliv nesnáze, které mohou nastat. Jít do přírody bez přípravy a řádného vybavení je největší chybou začátečníků. Neměli byste nic podcenit ani vy a před cestou si udělat seznam všeho, co byste neměli zapomenout. Pokud vám cokoliv chybí, je nejvyšší čas si to objednat. Poradíme vám, jaké vybavení by pro vás mělo být základ.

Myslete na oblečení

Vyrazit na lesní túru v žabkách a neonovém tričku je nejen nepraktické, ale i nebezpečné. I když mohou být teploty v letních dnech vysoké, mějte sebou pevnou obuv, která zajistí jistý krok a ušetří vás nepříjemného střetnutí křehkých prstů o kámen nebo vzrostlý pařez. Pokud nevyrážíte do lesa zrovna v době honu, rozhodně vsaďte na maskáčové oblečení, jde o klasiku, která sluší každému, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Skvělé outdoorové vybavení nabízí eshop Maxarmy.cz, kde se obléknete od hlavy až k patě. I při vlídné předpovědi myslete i na pončo, při náhlé letní bouřce ho oceníte více než kdy jindy. I když můžete spoléhat na svůj repelent, hladoví komáři nebo ovádi se odradit nenechají, a proto může být vhodným doplňkem moskytiéra, obzvláště pro rybáře nebo pro ty, kteří kempují blízko stojatých vod.

Co dalšího nesmí chybět?

Mezi důležité outdoorové potřeby patří úložný prostor. Základem je kvalitní batoh, který pojme vše důležité. Pokud ho necháte v táboře, můžete vyrazit na cestu i s praktickou ledvinkou, která pojme základní vybavení i lahev na pití. Důležitá je také lékárnička. Nehoda není náhoda a i když ji možná nevyužijete, kdyby se náhodou něco přihodilo, budete za ni vděční. Každý zálesák ví, že je potřeba také nůž, kromě malé rybičky zvolte i větší nůž, který můžete použít při práci v táboře, případně ho mít pro sebeobranu. Chybět by vám neměla ani kvalitní svítila, náhradní svítilna, prostorný stan, spacák a další potřeby pro kempování. Pokud si nejste jistí, jestli máte vše potřebné, můžete si projít sortiment specializovaného eshopu Outdoor-military.cz, kde hravě doplníte vše, co vám ještě schází.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button