Spolupráce

4 důvody, proč dát přednost dřevěným hračkám před plastovými

Máte rádi udržitelný styl života a chcete pro své ratolesti jen to nejlepší? Dopřejte jim kvalitní dřevěné hračky, které si rozhodně zamilují!

Dřevěné hračky jsou nezaměnitelnými kousky, které se v minulosti těšily velké oblibě. S nástupem plastových hraček se však jejich popularita značně snížila. S nastupující otázkou ekologie a minimalistického způsobu života se ovšem rodiče malých dětí k dřevěným hračkám rádi vracejí.

Proč zvolit dřevěné hračky místo plastových?

Důvodů je hned několik. Ačkoliv jsou plastové hračky pro děti mnohdy cenově dostupnější, vizuální lákavější a multifunkční, skrývají také spoustu nevýhod. Naopak dřevěné hračky se mohou pyšnit mnoha plusy.

A které to jsou?

Bezpečnost materiálů

Nejzásadnějším důvodem k pořízení dřevěných hraček je pro většinu rodičů rozhodně větší bezpečnost materiálu. Dnes je již obecně známým faktem, že plasty obsahují spoustu škodlivých látek, jako, toxické barvy, ftaláty, BPA, PVC a mikroplasty. Snad každé dítě si projde obdobím, kdy ochutnává vše, co se mu dostane pod ruku. Zmíněné látky mohou mít při dlouhodobém kontaktu s jemnou dětskou pokožkou neblahé následky.

Plastové hračky navíc často obsahují spoustu malých komponentů a tím, že je plast lehký a často nekvalitní, je pro dítě často velmi jednoduché nějakou takovou součást plastové hračky spolknou nebo vdechnout.

Oproti tomu dřevěné hračky jsou barveny netoxickými barvami a tím, že dřevo je zcela přírodní materiál, neobsahují žádné nebezpečné látky. Dřevěné hračky také vynikají svým minimalistickým designem a jednoduchou konstrukcí, riziko spolknutí nebo vdechnutí některého z komponentu je tak výrazně nižší než u hraček plastových.

Kvalita

Dřevo je už ze své podstaty mnohem odolnějším materiálem než plast. Rodiče malých dětí ví lépe než kdokoliv jiný, že děti své hračky zrovna dvakrát nešetří. S dřevěnými hračkami se však nemusíte bát tak rychlého opotřebení jako u plastových hraček.

Ekologie a udržitelnost

S kvalitou a odolností dřeva také úzce souvisí udržitelnost. Na trhu dnes najdete spoustu lokálních značek, které dřevěné hračky vyrábí ručně, s důrazem na kvalitu a tak, aby hračky vydržely dětem co nejdéle. Dřevěné hračky tak Vašim dětem a jejich sourozencům mohou sloužit dlouhá léta. Vy ušetříte za nové a zároveň dětské pokojíčky nebudou praskat ve švech.

Podpora kreativity a fantazie

Jak už jsme zmiňovali výše, dřevěné hračky mají často méně prvků než ty plastové. Děti tento fakt přirozeně vede k tomu, aby si s hračkami vyhráli nejrůznějšími způsoby. Dřevěné hračky také umožňují dětem vytvářet si různé scénáře a příběhy, čímž podporují jejich fantazii a kreativní myšlení.

Dřevěné venkovní hračky aneb spojení příjemného s užitečným

Máte zahradu a hledáte způsob, jak čas venku dětem zpříjemnit a zároveň je něco užitečného naučit? S dřevěnými hračkami na ven značky Classic World by Jarabák nešlápnete vedle! Výrobce klade důraz především na použití těch nejkvalitnějších materiálů a potřeby dítěte. Jejich hračky jsou stylové, minimalistické a zároveň skvěle propracované a multifunkční.

S dětským dřevěným vozíkem si děti užijí spoustu zábavy Dřevěný vozík na vodu pomáhá u dětí přirozeně rozvíjet představivost, postřeh, zručnost i logické myšlení. Zároveň v dětech můžete podpořit přirozený zájem o přírodu, provést je zahradou a probudit v nich lásku k zahradničení už v útlém věku.

Malým kuchtíkům zase jistě udělá radost venkovní minikuchyňka se dřezem a realistickými prvky. A když k ní přidáte ještě sadu nerezového dětského nádobí? Úspěch zaručen!

Hračky Classic World by Jarabák si můžete prohlédnout na e-shopu Jarabák.cz.

Foto: Jarabák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button