Tiskové zprávy

Kalendář prací na zahradě. Zaměřujeme se na práce během června

Jak se starat o zahradu během prvního letního měsíce? Každý měsíc je na zahradě poměrně náročný, vyplatí se mít seznam prací, které je třeba během daného měsíce udělat. V současné době drtivá většina lidí chce mít krásnější zahradu než soused, jenže k tomu je třeba dostatek vytrvalosti, péče a času. Zahradu nezkrášlíte během jednoho odpoledne, musíte se o zahradu starat neustále. Kdybyste se o ni nestarali pravidelně, trávník by rostl do obrovských výšin a plodiny by se zcela ztratily pod narůstajícím plevelem. V případě, že chcete udělat všechno, co je třeba během června na zahradě udělat, přinášíme vám kalendář prací.

Kalendář se zaměřuje jak na okrasnou, tak na užitkovou zahradu. Nemusíte se tedy bát, že byste něco nestihli udělat nebo že byste na nějakou práci zapomněli.

Kalendář prací na zahradě

  • První červnové dny jsou vhodné pro zakládání trávníku. Pořiďte i tedy kvalitní kypřiče půdy, ať půdu na nový trávník hezky připravíte.
  • Pátý červnový den je ideální k zakládání kompostu. Pokud jste tedy uvažovali nad tím, že kompost založíte, nyní je ten pravý čas.
  • 9.6.- to je datum, kdy se pusťte do sekání trávníku, jelikož vám to půjde jako o másle, pokud budete mít po ruce kvalitní aku sekačku.
  • Během úplňku, který nastává v polovině června, doporučujeme bojovat proti škůdcům a jiným možným hrozbám.
  • Při překlenutí z jedné poloviny měsíce do druhé doporučujeme posbírat listy kopřiv, které pak můžete využít třeba při přípravě kopřivového čaje.
  • Ve stejném období, tedy při překlenutí první poloviny měsíce do druhé, se vyplatí začít sklízet ovoce a zeleninu, jelikož plodiny sklizené v tomto období zůstanou déle čerstvá.
  • Ke konci měsíce můžete začít sázet plodiny, jež chcete sklízet až na podzim (sází se například karotky, ředkev, červená řepa, dále také fazole, brokolice nebo kedlubny).

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button