Spolupráce

Darováním zážitku „na míru“ potěšíte každého „chlapa“

Ačkoliv má mnoho lidí snahu koupit dárek, který potěší nebo si najde své praktické využití, hodně „dokonalých“ dárků končí na dně skříně či uložených na půdě. Říká se, že obdarovat ženu je mnohem snazší a nejspíše na tom něco bude. Dárky v podobě zkrášlovacích přípravků či módních kousků udělají radost většině žen, ovšem muži z nich jásat pravděpodobně nebudou. Darováním zážitku, který bude „ušitý na míru“ konkrétnímu muži, potěšíte většinu z nich a vy máte o starost méně. Společnost Adrop, která se zážitky pro muže zabývá již 14 let, se soustředí nejen na samotné zážitky a dárkové poukazy.

Nevíte si rady s výběrem ideálního zážitku?

Pokud chcete nějakému muži darovat zážitek, je třeba ho alespoň minimálně znát. Na základě vašich znalostí o obdarovaném snadno vyberete zážitek, který je mu „ušitý na míru“. Na webu adrop.cz objevíte jednotlivé kategorie zážitků, které jsou rozdělené podle povah mužů. 

Je obdarovaný gurmánem, sportovcem nebo dobrodruhem? Stačí vybrat příslušnou kategorii a vybrat například adrenalinový balíček, který si můžete užít společně a nezáleží na tom, zda je obdarovaný váš kamarád, bratr nebo partner. 

Vyrazte za dobrodružstvím

Adrenalin není většině mužů cizí, mnoho z nich ho vyhledávají a adrenalinová dovolená je pro ně „dovolenou snů“. Ať už se rozhodnete vyrazit na dobrodružnou dovolenou na canyoning, rafting a ferraty v Rakousku nebo si zalyžovat v Evropě, o dobrodružné zážitky rozhodně nebude nouze. 

Ferraty jsou stále více oblíbené

Ferraty, nebo také klettersteig, jsou cesty, které vedou výhradně po horách či mezi skalami. Ovšem snadnou procházku, mezi stromy v lehkém terénu, rozhodně nečekejte. 

Ferraty v horách jsou náročnější cesty, proto bývají vybaveny jistícími ocelovými lany, stupačkami, žebříky a mnoha dalšími pomůckami, které pomáhají lidem, kteří nejsou zkušení horolezci, vidět a navštívit místa, kam se běžně nedostanou. Součástí adrenalinového balíčku je také speciální vybavení, bez kterého se při zdolávání ferraty rozhodně neobejdete, což dokazuje článek o ferratách

Značení obtížnosti ferrat je velmi jednoduché. Obtížnost se označuje od A po E nebo od 1 do 5 s tím, že A nebo 1 jsou nejméně obtížné, vhodné pro úplné začátečníky a E nebo 5 jsou extrémně náročné a vyžadují znalosti horolezeckých technik. 

Ve starších mapách se můžete setkat se starším značením podle barev, podobně jako je tomu u sjezdovek. Modrá – lehká, vhodná pro začátečníky, červená – těžká, vhodná pro turisty se zkušenostmi s vyskohorskou turistikou a černá – velmi obtížná, nutné znát horolezecké techniky.

Při výběru vhodné ferraty berte v potaz počasí a klimatické podmínky, které mohou výstup učinit ještě více obtížným.

Kromě obtížnosti je důležité znát délku ferraty. Všechny tyto faktory je třeba zohlednit a rozhodně nepřeceňovat své síly, zejména pokud se vy nebo obdarovaný chystá na svou první ferratu. 

Láká vás více voda?

Horské výstupy nejsou pro každého. Mnoho lidí miluje vodu a s ní související sporty. Pokud hledáte adrenalinový zážitek pro milovníka vody, máte jich na výběr několik.

V posledních letech je velmi oblíbený rafting, který se řadí mezi extrémní sporty, v závislosti na toku, který se rozhodnete sjíždět. Řeka se sjíždí na raftu, který je nafukovací. Rafty jsou zpravidla větších rozměrů, proto jsou ideální pro skupinovou (4 – 6 členů posádky) adreanlinovou zábavu. 

Pro velké milovníky extrémně náročných adrenalinových sportů je ideální canyoning, který v sobě skrývá hned několik sportovních odvětví. Při canyoningu se zdolávají kaňony horských potoků a říček ve směru jejich toku. K tomu je potřeba znát několik outdoorových technik, především slaňování skal či vodopádů. Při canyoningu se nevyhnete plavání nebo brodění v ledové vodě, skákání do tůní, zdolávání překážek v podobě obrovských balvanů nebo popadaných stromů. Není výjimečné, že je zdolávaný tok využit jako vodní skluzavka. 

Objevte další zážitky na adrop.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button