Spolupráce

Vyberte si televizi přesně podle vašeho gusta. Velikost není jediným parametrem

Chystáte si pořídit novou televizi? Je to často poměrně velká investice, tak je dobré ji řádně promyslet. Podle čeho se řídit, abyste vybrali správně? Na co byste neměli zapomenout? Výběrem vhodného přístroje vás rádi provedeme.

Nové technologie

Určitě jste zaznamenali, že technologie se nejen ve světě televizí neustále vyvíjejí. Nejlepší kvalitu obrazu a zvuku nabízí moderní Ultra HD 4K televize, které slibují lepší kvalitu obrazu, jasnější barvy a kontrast. Poměrně nedávnou novinkou je také technologie OLED, což je jakýsi nástupce plazma televizí, které jsou již řadu let spíše na ústupu.

Velikost obrazu

Mimo funkčních parametrů je toto asi nejdůležitější ukazatel, podle kterého se většina z nás rozhoduje. Nabídka je skutečně široká, a tak se vyplatí dobře zvážit, co se vám skutečně bude hodit, a co ne. Do kuchyně například postačí menší televize s úhlopříčkou do 60 cm, televize do obýváků by však měla mít určitě alespoň 120 cm nebo více. Myslete ale také na velikost místnosti. Obecně platí, že pro zachování správného zorného pole je televizi vhodné sledovat ze vzdálenosti 1,6 násobku délky úhlopříčky. Zkuste si to tedy orientačně propočítat, zda nejste se svým výběrem úplně mimo.

Smart TV

Televize už dnes rozhodně není jen pasivní zábavou. Dnes jsou televizory chytré a nabízí mnohem více, než jsme si kdy předtím dovedli představit. Stávají se přímo výkonným multimediálním centrem, u kterého se zabaví celá rodina. Mnohé smart TV nabízí široký sortiment aplikací, propojení s telefonem nebo internetem a mnoho dalších funkcí. Dá se očekávat, že tyto služby se budou nadále rozšiřovat, takže investice do smart TV se nejspíš vyplatí.

Záleží na značce?

Pokud si nepotrpíte na známé ovládání nebo něco podobného, dá se říct, že ne. Většina vůdčích značek dnes prodává velmi kvalitní a výkonné přístroje, které jsou kvalitativně a cenově srovnatelné. Pokud kupujete kávovary, žehličky, lednice nebo jiné domácí spotřebiče, hraje značka většinou zásadnější roli.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button