Krása a móda

TIP na dokonale padnoucí boty na všechny typy nohou

Pro muže a děti je nakupování svršků a obuvi často nesnesitelným utrpením, takže by nový trend ve výrobě bot a oblečení mohl oslovit i je.

Výběr bot

Představte si, že už se vám nikdy nestane, že vám budou nové (nebo dokonce už vyšlápnuté) botky utlačovat některou z částí chodidla, už žádné dření, žádné puchýře, jen jeden pohodlný krok za druhým. To už není sci-fi, ale velmi blízká realita, tedy alespoň pro vyvolené… Už v nedaleké budoucnosti může nakupování bot probíhat docela jinak, než jak jsme byli dosud zvyklí.

Zapomeňte na únavné procházení regálů a nazouvání desítek bot, z nichž vám žádné nesedí dokonale, tak nakonec vyberete ty, které jste určili jako poslední, které si ve svém životě vyzkoušíte, protože už v tom obuvnickém maratonu prostě nemůžete pokračovat. Brzy by pořizování bot mohlo vypadat takhle. Přijdete do obchodu, tam si vyfotí vaše nohy, snímky vloží do počítače, který vyrobí trojrozměrný model vaší nohy, vezme v potaz vaši váhu, výšku a to, jaké činnosti s novými botami zamýšlíte, vytvoří návrh boty, která vám bezvadně padne, boty se vytisknout na 3D tiskárně, vy si je obujete, zaplatíte a běžíte dál.

Technologie

Technologického pokroku v oblasti 3D tisku se chytly známé firmy jako Nike, United Nude nebo Feetz, ale lákavé jsou i pro designery, kteří se nebojí na svých inovativních modelech vyřádit a výsledky jejich tvorby mnohdy boty ani moc nepřipomínají, ale nemůže se jim upřít, že posouvají hranice…

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button