Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Úspěch nového dne závisí na předchozím večeru. Štěstí přeje připraveným, buďte mezi nimi i vy

Úspěšní lidé často říkají, že klíčem k úspěchu je dobré plánování a časový management. Správná rozhodnutí se totiž nikdy nedělají dobře pod tlakem času a okolností. Kdo je připraven, není zaskočen, a to platí každý den. Chcete-li, aby váš den probíhal bez problémů, bez stresu a abyste si večer mohli pogratulovat ke skvěle zvládnutým úkolům a povinnostem, musíte začít už večer předtím. To, co uděláte večer, vás nebude ráno brzdit a blokovat a vy si můžete nejen přispat, ale také začít den v poklidu bez stresů hned od rána.

Lidé často večer zasednou k televizi nebo knize a úderem desáté nebo jedenácté hodiny se jen líně přesunou do koupelny a odtud do postele. Jistě, každý je unavený, ale spousta činností se dá večer zvládnout i bez velkého vypětí a usnadní vám vkročení do dalšího nového dne. Existuje pár drobností, na které je dobré myslet předtím než blaženě padnete do peřin. Ráno svému zodpovědnému já určitě poděkujete a vděční budou i lidé, kteří s vámi pracují a žijí. Budete organizovanější, dochvilnější a hlavně o moc víc v pohodě.

Jídlo na další den

Bez jídla prostě nelze žít. Pokud se nebudete správně stravovat, budete unavení, možná začnete přibírat na váze, na první pohled budete působit nezdravým dojmem. Dobrá, kvalitní a pravidelná strava je základem úspěšného života. Myslete na ni tedy včas. Už večer si naplánujte, co si dáte na snídani, kam půjdete na oběd a co uvaříte na večeři. Pokud je to potřeba, sepište si potřebné suroviny, které musíte nakoupit, udělejte rezervaci v restauraci, ať v poledne nenatrefíte na nekonečnou frontu. Vaříte-li si ráno snídani, nachystejte si všechny suroviny přehledně vedle sebe, ať ráno nemusíte běhat po kuchyni a hledat banány nebo ovesné vločky. Ušetříte si spoustu času a navíc bude větší šance, že si naplánujete zdravé a hodnotné jídlo. Lidé, kteří neplánují často popadnou to první, co je napadne. A často je to sladké pečivo nebo tyčinka plná cukru.

Ukliďte v kuchyni

Kuchyň je hned po koupelně tím prvním místem, kam nejspíš ráno zamíříte. Uveďte ji do takového stavu, aby vás pohled na ni hned z rána nerozčílil a nevyvedl z rovnováhy. Uznejte, že pohled na dřez plný nádobí opravdu není to, co chcete zažít. Proto udělejte nezbytný úklid už večer. Obvykle zabere pár minut, ale ráno vám dodá tolik pozitivní energie a urychlí váš odchod do práce, že jej od té doby budete dělat pokaždé. Stačí jen umýt nádobí a setřít linku.

Nachystejte si odpadky

Už večer vyndejte pytel s odpadky a nachystejte si ho na ráno ke dveřím. Určitě je pak nezapomenete cestou do práce vyhodit z kontejneru a odpoledne máte o jednu starost méně. Navíc vám odpadky nebudou celý den hnít v kuchyni a vy se vrátíte do čistého a voňavého domu.

Nachystejte si oblečení

Právě volba oblečení většinu lidí ráno brzdí nejvíce. Obvykle až pár minut před odchodem začneme přemýšlet, co nás přes den čeká, a co si vlastně máme obléct. S trochou disciplíny si tímto procesem můžete projít už večer. Předpověď počasí je většinou dost přesná a stačí nakouknout do diáře a hned víte, co váš čeká. Večer máte navíc větší šanci vyzkoušet víc outfitů a vybrat ten nejlepší. A nestane se vám, že ráno zjistíte, že nemáte jediné silonky bez díry a nemáte tedy co vzít k sukni. Vyhnete se zbytečnému stresu a pravděpodobně také pozdnímu příchodu do práce.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button