Dům a zahradaRady a tipy

Návod: Takto vyrobíte z tří palet nádhernou houpačku

Oáza na zahradě

Svou zahradu se snažíte vyšperkovat do posledního detailu. Nakupujete květináčky, možná si pořídíte bazén, pravidelně sečete trávu, pořídíte si altán, hezký zahradní nábytek a podobně. Ke štěstí vám chybí už jen ta houpačka. Vyrobit si jí je jednoduché, zvládne to každý. Následně si houpačku můžete dále vyšperkovat, jak jen budete potřebovat. Co všechno budete na výrobu palety potřebovat?

Co budete potřebovat:

  • 3 dřevěné palety
  • Šrouby
  • Háčky
  • Barva na dřevo podle vaší fantazie
  • Silná lana
  • Matrace či podsedáky
  • Polštářky

Jak postupovat:

Pořídili jste si nové palety? Pak nemusíte obrušovat, budou již hotové a ušetříte si tak práci. Máte-li k dispozici staré palety, pak vás čeká obrušování. Následně můžete palety nechat tak nebo je natřít libovolnou barvu. Pokud přistupujete k natírání barvou, pak musíte nechat palety dobře uschnout.

palety

palety

Prvním krokem je udělat opěradlo. Na jednotlivé palety umístěte šrouby, kterými budou palety držet pohromadě. Na boky palet umístěte háčky, které vám poté pomohou udržet paletu na lanech a na stromě.

Nyní máte hotový základ a následuje připevnění matrace s opěrkou. Tu můžete vybírat podle vlastního uvážení. Můžete jí dát jen na spodní část, kde budete sedět. Pohodlnější je však matraci na celou konstrukci, budete mít při odpočinku mnohem větší pohodlí.

houpačka

Na houpačku umístěte a upevněte dostatečně silné a tlusté lano. Dbejte při výběru lana na to, aby bylo silné a udrželo lidskou váhu. Aby se lana vyrovnala, můžete použít další paletu navíc (podobně jako na obrázku).

houpačka

Stačí jen dobře zavěsit, vybírejte pevný a bytelný strom a také větev, která houpačku a vás na ní udrží. Následně nezbývá nic jiného, než na houpačku přidat polštářky, sednout si a relaxovat.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button