Dům a zahradaRady a tipy

Máte rádi originální dekorace? Vyrobte si aerárium.

Ještě jste o takovémto druhu dekorace neslyšeli? Možná jste jej viděli. Co to tedy vlastně je? Je to malá skleněná baňka různých tvarů a velikostí, osázená květinami menšího vzrůstu. V těchto dekoračních nádobkách se krásně vyjímají miniorchideje, masožravky či sukulenty. Navíc jsou to nenáročné rostlinky, které nevyžadují velkou péči. Patříte – li mezi ty, kdo chtějí mít doma či v kanceláři trochu zeleně, ale občas na květiny zapomínají, toto řešení je ideální právě pro vás.

Aerárium můžete zakoupit v květinářství či hobby obchodech nebo si ho vyrobit.

Na výrobu budete potřebovat:

  • Skleněnou nádobu – závěsnou baňku či nepoužívané nádoby v domácnosti (staré konvice či džbánky na mléko). Záleží, kam chcete aerárium umístit. Baňky lze koupit v zahradnictví či prodejně s bytovými doplňky.
  • Květiny a substrát zakoupíte v zahradnictví, kde vám také poradí, co se k sobě hodí. Další možností nákupu je botanická zahrada.
  • Dozdobení – kamenná drť, drobné dekorativní kamínky, mušličky, ohlazené valounky.
  • Provázek – pokud chcete aerárium zavěsit.

Aerárium by mělo být umístěno někde na světlém místě. Péče o rostlinky není nikterak náročná, stačí je jednou za čas lehce orosit pomocí rozprašovače, protože voda se zde vypařuje pomaleji, než u květináčů klasických.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button