Dezerty

Hit každé oslavy: Vynikající Oreo cheesecake

Přemýšlíte každým rokem okolo narozenin, jaký dezert připravíte? Nebo okolo Vánoc nevíte, co připravit na vánoční tabuli, když přijdou přátelé a rodina? Chtělo by to něco neotřelého, nového a takového, aby to chutnalo opravdu všem. Co takhle vyzkoušet výborný recept s Oreo sušenkami? Jsou vynikající, milují je všichni, děti i dospělí.

Snadné Oreo dezerty

S těmito sušenkami můžete vytvářet nejrůznější dezerty, nejčastěji jsou to lahodné a chutné cheesecake, které jsou oblíbené nejen v zahraničí, ale také u nás. Tento recept je velmi jednoduchý a přitom skvělý! Navíc není ani příliš sladký a v kombinaci se smetanovým sýrem získáte recept, který se stane hitem všech večírků. Nikdo jej neodmítne.

Krémový a chutný, takový Oreo dezert vám přinášíme.  Připravíte jej během hodiny a děti se po nich mohou utlouct. Nebudete jej připravovat jen na nejrůznější oslavy, ale běžně ke svačině. Děti milují tyto sušenky a dospělí zase tento recept jistě ocení. Navíc jde o recept, který s pomocí rodičů zvládnou také děti, takže je zapojte do výrobního procesu a kromě konečného výsledku si užijete i příjemné odpoledne.

Chcete tento jednoduchý recept na dezerty ze sušenek Oreo vyzkoušet i vy? Potřebujete jen pár ingrediencí, chvíli času a je to hotovo. Udělejte si k vánočnímu stolu nebo na silvestrovský večírek!

Co budete potřebovat:

  • 15 kusů sušenek Oreo (na těsto)
  • 3 polévkové lžíce másla
  • 180g smetanového sýra
  • 8 – 10 kusů sušenek Oreo (na náplň)
  • ¼ šálku zakysané smetany
  • 2 polévkové lžíce mouky
  • 1 vejce
  • ½ šálku roztavené čokolády

Jak postupovat:

Základem je předehřát si troubu na 180 stupňů. Vezměte si formu na muffiny a vyložte je pečicím papírem.

Vezměte Oreo sušenky, dejte do uzavíratelného sáčku a s pomocí kuchyňského válečku rozdrťte (můžete použít taky mixér). Smíchejte takto rozdrcené sušenky s třemi lžícemi másla, které roztavíte.

Do každé formičky dejte 1 ½ až 2 polévkové lžíce takto umíchané směsi a co nejrovněji jí utlačte na dno formy. Dejte do vyhřáté trouby a pečte asi deset minut. Následně nechejte úplně vychladnout.

Snižte teplotu trouby na 160 stupňů. V misce smíchejte smetanový sýr, mouku, vejce a zakysanou smetanu. Přidejte Oreo sušenky, které předtím rozdrtíte, do náplně a smíchejte. Nalijte náplň do každé formičky a dejte do trouby, kde pečte ještě dalších 40 minut.

Následně nechejte cheesecake úplně vychladnout, vytáhněte z formiček. Do kastrůlku dejte čokoládu a roztopte. Jakmile budete mít dezert vychladlý, přelijte jednotlivé kousky roztavenou čokoládou a máte hotovo!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button