NezařazenéZdraví

Fakta o mužském těle, o kterých jste netušili

Mužské tělo v sobě bezpochyby skrývá mnoho překvapení. Není divu, že některé jeho zvláštnosti zůstává skryté nejenom ženám, ale také mužům. Nápadov se rozhodl vám některé z jejich tajemství poodhalit a doufá, že zejména ženy náhlednou trochu více do záhadného mužského světa…

Premenstruační syndrom

Tento fakt pro vás bude možná skutečně podivný, nicméně je tomu opravdu tak: až 26% mužů pravidelně prožívá nechvalně prosnulý premenstruační syndrom. Jak je toto možné? Nikdo neví! Pravdou ale zůstává, že tato procenta mužů opakovaně prožívají každý měsíc stejné stavy, jako ženy během PMS – podrážděnost, vlčí hlad a nevolnosti jsou pro ně během pár dní v měsíci naprostou rutinou.

Adamovo jablko

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mají ženy jenom malý výčnělek chrupavky a muži oproti tomu někdy i mohutný ohryzek? Adamovo jablko neboli ohryzek se výrazně zvětšuje anebo láme během dospívání, stejně tak se láme i mužský hlas, který získává hloubku a svůj osobitý tón. Důvod je tedy prostý: lidské dospívání a ochrana hlasivek.

Pomalé stárnutí

Mužská tvář zachovává mladiství vzhled mnohem déle a to díky obsahu kolagenu, který má mužská tvář výrazně vyšší, než ženská. Narozdíl od mužů se ale ženy o svou pleť starají daleko více… jaký je tedy výsledek? Můžeme říci, že zatím 1:1 :).

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button