Rady a tipyZdraví

Horká voda a její nově objevené zázračné využití

Už jste slyšeli o nově objeveném zázračném účinky horké vody? Podle Dr. Steva Faulknera, odborníka z Loughborougské univerzity je relaxační koupel pro vaše zdraví stejně výhodná jako dlouhý běh anebo namáhavá chůze.

Profesor také sděluje, že tuto metodu nazvali „pasivní vytápění“ a i když se objevila teprve nedávno, máme již mnoho překvapivých důkazů o zázračných účincích. Horká koupel totiž má totiž vliv na kontrolu cukru v krvi a dokonce spaluje kalorie. Do studie bylo údajně zapojeno 14 lidí a po hodině horké vody spálilo jejich tělo tolik kalorií, jako kdyby se účastnili dlouhého běhu anebo jízdy na kole. Navíc hladina cukru byla až o 10% nižší.

Kromě regulaci hladiny cukru působí ale horká voda také protizánětlivě a to je pro náš imunitní systém také velice potřebné. Pasivní vytápění vás také ochrání například před cukrovkou druhého typu.

Nechceme zde upřednostňovat horkou vanu před procházkou, ale spíše vás chceme správně směrovat k tomu, co vše můžete udělat pro své zdraví. Horká vana může být dobrou vsuvkou, nemyslíte?

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button