DárkyDům a zahrada

Vyrobte si doma – sklenice, které oživí každou party!

Také na večírku, který pořádáte nebo na oslavě narozenin, kde je spousta lidí, marně přemýšlíte, která sklenice s vínem je ta vaše? Máme podobný problém. Naše rodina je rozvětvená, a když se slaví narozeniny, sejde se nás okolo patnácti. Z toho minimálně deset má svou vlastní sklenici s vínem, ze které pije. Postavíte jí na stůl a co pak? Přemýšlíte, zda je to skutečně ta vaše, nebo třeba vaší maminky, tatínka, nebo sestry.

Poznávací znamení pro sklenice

Někdo si pozná svou sklenici podle značek, které se dají běžně koupit v obchodech, ženy například podle otisku rtů na okraji sklenice. My doporučujeme nekonvenční znamení, podle kterého bezpečně svou sklenici na víno poznáte. A co víc, sklenice vypadá skutečně neotřele a originálně, zamilujete si jí! Jednoduše si jí vyrobíte v pohodlí domova, postačí vám k tomu pár věcí, trocha šikovnosti a je hotovo! Jak si tyto moderní sklenice vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • 4 sklenice na víno
  • Křídovou barvu
  • Krepová páska nebo páska na zakrytí
  • Křída

Jak postupovat:

Sklenice na víno pečlivě omyjte a důkladně osušte. Vezměte plastovou nádobku, do které nalijte křídovou barvu. Miska by měla být trošku hlubší, aby do ní šlo namáčet konec sklenice na víno (někdo chce mít od barvy také stopku sklenice). Pokud chcete nabarvit také stopku, pak vezměte štětec a aplikujte barvu.

Dříve, než ponoříte sklenici do barvy, vezměte krepovou pásku nebo malířské pásky a zalepte tam, kde už nechcete, aby byla barva. Díky tomu nebudete muset dávat pozor, kde všude sklenici namáčíte do křídové barvy. Chcete-li zajímavý a nevšední vzhled, pásku nemusíte používat, vzniknou originální kousky.

Před samotným namáčením konců sklenic do křídové barvy vezměte pečicí papír, misku a špalíky, na které následně postavíte sklenice s barvou. Přebytečná barva bude postupně stékat. Nyní už přichází na řadu samostatné namáčení konce sklenic do křídové barvy. Namáčejte do takové míry, než budete spokojení, postavte na špalíky a nechejte přebytečnou křídovou barvu odkapávat zpět do nádoby s barvou.

Následně nechejte sušit na vzduchu, dokud nebude barva úplně suchá. Obvykle to bývá čtyřiadvacet hodin. Zhruba v půlce sušení otočte sklenici, aby mělo šanci vyschnout také dno sklenice.

Nyní už stačí jen vzít křídu a napsat na ní své jméno, nakreslit nějaký oblíbený motiv, Smolíka, zkrátka jakékoliv poznávací znamení, které by nejen vám, ale i okolí dalo najevo, že sklenice je vaše. Používat můžete doma, popřípadě můžete svým přátelům a kamarádům věnovat sadu sklenic jako dárek. Jsou velmi užitečné a krásné zároveň!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button