DárkyKrása a móda

Vyrobte si domácí citronový peeling

V péči o pokožku jsou ženy často důsledné, proto pravidelně používají různé pleťové masky, krémy, tonika nebo séra. Díky tomu se potlačuje vznik vrásek, povadlost pokožky a mnohé další příznaky stárnutí. Pravidelná péče je základ, který umíte do jisté míry ovlivnit také vy. Nekupujte zbytečně drahé peelingy, které obsahují spoustu chemických látek, vyrobte si svůj vlastní!

Účinky peelingu

Pozorujete na pleti drobné šupinky, zanícené vyrážky nebo našedlý odstín? Chcete s tím něco dělat, ale upřímně nevíte pořádně co? Pleť volá po peelingu, proto jí musíte pravidelně ošetřovat, aby byla vždycky jemná, hladká a krásně lesklá. Odumřelé buňky se musí odstranit, protože právě ty brání výživě a mohou mít vliv na problémy s pletí.

Peeling si můžete připravit v pohodlí domova, když jej budete používat pravidelně a k tomu další péči v podobě krémů a dalších produktů. Peeling můžete pořídit v drogeriích, ale můžete si jej také vyrobit. Přinášíme recept na jednoduchý citronový peeling, který odstraní odumřelé buňky a navíc pleť krásně osvěží. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky granulovaného cukru
  • ½ šálku kokosového oleje
  • Citronový esenciální olej

Jak postupovat:

Je čas se hýčkat, proto si i vy můžete připravit jednoduchý citronový peeling. V misce smíchejte cukr s kokosovým olejem. Míchejte tak dlouho, dokud nevznikne měkká konzistence.

Následně přidejte pár kapek citronového esenciálního oleje a opět pečlivě promíchejte. A máte hotovo, nyní už nezbývá nic jiného, než peeling aplikovat na pokožku jemnými a krouživými pohyby a následně smyjte. Pokožka bude krásně jemná, hebká a zdravá.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button