Dům a zahradaRady a tipy

Úžasná polička z obyčejných dveří

I dveře občas doslouží, ať už je potká neblahý úraz nebo zkrátka už vypadají tak strašně, že je nevyhnutelné je vyměnit. Ale co s tím vysloužilým kusem dřeva? S trochou zručnosti ho proměníte v praktickou poličku, která se stane dominantou třeba vašeho obýváku.

Co budete potřebovat?

Dveře, dřevotřískovou desku, cirkulárku, šroubovák, šroubky, skoby, smirkový papír a v případě zájmu i vzhlednou kouli na dveře. Jak postupovat?

Jak na to?

1. Na cirkulárce podélně rozřízněte dveře na dva kusy. Pakliže nemáte v zásobě víc nepotřebných dveří, držte se rady „dvakrát měř, jednou řež“, dobře si vše proměřte a narýsujte čáru, podél které provedete osudový řez.

2. Zajistěte nově vzniklá křídla dveří tak, aby svírala pravý úhel (k tomuto účelu zaměstnejte zdatného a trpělivého držáka), zašroubujte skoby tak, aby dveře držely v kýženém úhlu i bez pomocníka.

3. Z dřevotřískové desky vyřízněte čtyři poličky. Opět si předem vyměřte a nakreslete, jak by měly vypadat: mohou mít tvar standardního pravoúhlého trojúhelníku, ale za úvahu stojí nechat nejdelší stranu trojúhelníku zaoblenou.

4. Pomocí skob nainstalujte poličky do dveří.

5. Obruste hrany smirkovým papírem se zrnitostí 200, ať je všechno tip ťop.

6. Můžete vyměnit kliku či dveřní kouli za takovou, která bude ladit s vaším estetickým cítěním. Bude stačit namontovat kouli pouze z jedné strany, zezadu by jen překážela.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button