Dům a zahradaRady a tipy

Ucpaný odtok umyvadla a vany – pomohou babské rady!

Vana a umyvadla jsou používána dnes a denně. V jejich odtoku se tak přirozeně hromadí špína. Často tam najdete vlasy, chlupy, vousy, žmolky z oblečení, prach a další a dalších nečistoty. Pokud odtok pravidelně neudržujete, pak se stane, že odtok neodtéká tak, jak by měl. A vy tento problém musíte řešit.

Když odtok nefunguje

Necháte-li tento problém tak, pak se odtok může ucpat úplně a tím pádem budete muset volat instalatéra a nechat jej spravit. To vás bude stát spoustu peněz. Určitou možností je například vyzkoušet různé produkty, které najdete v obchodech. Ty však ne vždycky pomohou tak, jak si představujete. Pokud je odpad silně znečištěn, budete jej muset používat víckrát.

Komerční prostředky jsou navíc v mnoha případech poměrně drahé, takže z měsíčního rozpočtu ukrajují svou část. Velmi účinný prostředek, který pomůže uvolnit ucpaný odtok, si můžete vyrobit také doma, z ingrediencí, které najdete běžně ve spíži. Stačí vám k tomu pár obyčejných a dostupných surovin a máte velmi účinný prostředek!

Ucpaný odtok nejde vidět

Mnohdy je s ucpaným odtokem problém. Nejde vidět, že se ucpává, proto mnoho lidí ani nevnímá, že je něco špatně. Prach, který se usazuje na nábytku, vidíte, špinavá okna také. Ovšem ucpaný odtok na první pohled viditelný být nemusí. Snadno na něj zapomenete, neřešíte a tím pádem se může nerušeně ucpávat a ucpávat. Voda vám jednoho dne přestane odtékat. A vy musíte začít řešit problémy s odtokem. Vytvořte si domácí recept, který je skvělý a vyčistí odtok jedna radost!

Co budete potřebovat:

  • 200g prášku do pečiva
  • 200g kuchyňské soli
  • 150ml octa
  • Voda

Jak postupovat:

Připravte si misku, ve které smícháte důkladně prášek do pečiva a kuchyňskou sůl. Tuto směs nasypte do odtoku, který chcete pročistit. Nyní vezměte ocet, zahřejte jej a přidejte do odpadu. Pozor, je dobré ocet vlévat pomaličku a postupně, ne celý najednou. Vlivem chemických reakcí začne směs pěnit. Posledním krokem je nechat zavařit vodu ve varné konvici a horkou jí pak pomalu vlévat do odtoku.

Chemické reakce, které pomáhají

Díky tomuto jednoduchému a rychlému receptu jednoduše vyčistíte odtok, všechny nečistoty se rozpustí a odplaví. Jde o dostatečně silný recept, který rozpustí všechny usazeniny. Navíc nemá vliv na odtokové trubky, takže se nemusíte bát, že se nějakým způsobem poškodí. Vyzkoušejte tento recept i vy a čistěte odtoky ve vaší domácnosti pravidelně. Již nikdy nepoužijete běžné komerční přípravky.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button