Krása a módaRady a tipy

Přehnaná péče může mít pro pleť katastrofální následky. Zachovejte raději její přirozenou ochrannou bariéru

Kladete si občas otázku, jak je možné, že dřív nebyly žádné kosmetické produkty ani jiné vychytávky a ženy přesto dokázaly být krásné a udržované? Pokud vůbec něco na pleť používaly byl to jeden univerzální krém a možná se jim občas poštěstilo pořídit si rtěnku nebo zdravíčko na tváře. S dnešním kosmetickým průmyslem se to ale vůbec nedá porovnávat.

Dnes máme přípravky úplně na všechno – od pat až po konečky vlasů. Na všechno jsou speciální produkty a běda, jestli je nebudeme mít. Jenže pravda je taková, že se možná o naši krásu spíše připravujeme, než že bychom jí pomáhaly. Problém totiž spočívá v tom, že často nevědomky pleť zbavujeme její přirozené ochrany, která má za úkol bránit jejímu znečištění a přirozeně udržuje pleť zdravou a krásnou.

Naše přehnaná péče má většinou ten účinek, že pleť jakoby obrušuje a zcela narušuje její přirozený ochranný film. Mohou se pak objevit kožní potíže, vrásky, akné a další nepříjemnosti.

Jak tuto bariéru znovu obnovit, aby se vaše pleť chránila sama a aby byla skutečně zdravá a krásná?

Inventura v toaletní skříňce

Je načase trochu si protřídit toaletní skříňku. Po pořádném úklidu by vám tam měla zůstat květová pleťová voda, lehký přírodní krém a případně tělové máslo nebo mléko, zbytek by měl letět do koše. Nepotřebujete žádná séra, peelingy, masky ani nic podobného. Stačí vám naprostý základ s přírodním složením, do kterého klidně můžete zainvestovat pár korun navíc.

Ušetříte tak své peníze, a hlavně se konečně zbavíte kožních potíží, se kterými bojujte už roky. Postupem času se obnoví přirozená bariéra vaší pokožky a vy si vystačíte s úplnými základy.

To samé platí i pro líčení. Líčit se není zakázané, ale soustřeďte se spíše na kvalitu než kvantitu. Kvalitní přírodní produkty dokáží zázraky.

Rovnováha pH

Kožní potíže mohou být často způsobeny nevyrovnaným pH pokožky. Jak se to stane? Bylo zjištěno, že na vině jsou prací prostředky. Ty sice vašemu oblečení vrátí čistotu a svěžest, ale při kontaktu s pletí ji zbavují hydratace a narušují její ochrannou bariéru. Pokud se tomu chcete vyhnout, je dobré zaměřit se na používání šetrných pracích prostředků s obsahem přírodních složek.

Přehnané mytí

Pozor si dejte na časté mytí pleti. Pravdou je, že rozhodně není nutné sprchovat se každý den. Pokud nesportujete nebo není velké horko, jen stěží se zpotíte natolik, že byste to bez sprchy nezvládly. Je to vlastně jen síla zvyku. Tvrdá voda ale naši pleť neúměrně vysušuje a opět ji zbavuje její vlastní přirozené ochrany. To samé platí i pro váš obličej. Ten si myjte maximálně dvakrát denně, víc už není nezbytné a zdravé pokožce to jen uškodí.

Složení

Naučte se číst složení produktů. A co víc, naučte se jim rozumět! Ingredience jsou většinou uvedeny drobným písmem, které se složitě čte, ale vyplatí se tomu pár minut věnovat. Dozvíte se tam totiž zásadní informace? Obsahuje výrobek alkohol, který pleť vysušuje? Nejsou tam ropné deriváty, parabeny, silikony nebo jiné hormonální disruptory? Přírodní složení je jedinou jistotou, že na svou pleť „nepatláte“ škodlivý chemický koktejl, který vám nijak neprospěje, ale spíše uškodí.

Teplota vody

Všichni milujeme horkou lázeň a málokdo si rád dopřává studenou sprchu. Jenže teplá voda naši pleť příliš zbavuje ochranných olejů a tuků, které ji brání před vysoušením a ztrátou pružnosti. Raději tedy na úkor svého komfortu používejte chladnější vodu, která vám z dlouhodobého hlediska více prospěje. Vlažná voda navíc může podpořit krevní oběh a dodat pleti svěžest a mladost. Otužování také prospívá imunitnímu systému a ochrání vás před nemocemi všeho druhu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button