Dům a zahradaRady a tipyZdraví

Spát s ponožkami? Zjistěte, proč je to dobrý nápad

Spíte s ponožkami nebo bez nich? Většina mužů určitě řekne, že bez nich. Vždyť muži často spí úplně nazí nebo jen ve spodním prádle. Ženy bývají obvykle zimomřivější a některé z nich možná preferují mít od nohou teplo, a proto s ponožkami spí. Když však na to přijde řeč, ví vůbec někdo, co je lepší? Spát či nespat s ponožkami?

Ohledně spaní s ponožkami koluje řada zajímavých pověr. Někteří tvrdí, že spaní s ponožkami přináší zlé noční můry, jiní zase sází na to, že spánek s mokrými ponožkami dokáže pomoci při kocovině nebo horečce. My se ale nechceme zabývat pověry, chceme zodpovědně odpovědět na otázku, co je pro naše tělo a mysl lepší. Máme si ponožky do postele vzít nebo raději ne? Zjistěte to s námi.

Rychlejší usnutí

Podle vědců se nám podaří rychleji usnout, pokud máte nohy v teple. Zvlášť pokud trpíte na studené končetiny, jsou pro vás ponožky jediným řešením. Studené nohy či ruce naopak vedou k nespavosti a zvyšují šanci, že budete druhý den ráno unavení a také náchylnější k onemocnění. Ideální řešením pro pohodové usnutí je tedy horká sprcha, ve které se příjemně prohřeje celé vaše tělo a potom rovnou šup do teplých ponožek a pod peřinu. A spánek do pár minut zaručeně zaklepe na dveře.

Zabrání návalům horka

Teplo od noh pomáhá bránit návalům horka či chladu. Řadu lidí tyto obtíže dlouhodobě trápí a znepříjemňují jim život. Často se kvůli tomu v noci budí a musí si třeba i vyměnit propocené pyžamo. Návaly horka či zimy samozřejmě neprospívají kvalitě našeho spánku a také zhoršují celkovou schopnost regenerace organismu. Raději si dopřejte teplo od noh, které bude schopné těmto nepříjemným projevům zabránit.

Zlepšuje suchá chodidla

Trpíte na vysušená a popraskaná chodidla. Spaní s ponožkami může hodně pomoci! Naneste na chodidla silně hydratační krém nebo emulzi speciálně určenou na silně vysušenou kůži a na nohy natáhněte ponožky. Krém se nebude odpařovat do vzduchu a po celou noc bude moci působit skutečně tam, kde má. Ráno se probudíte s chodidly měkkými jako dětský zadeček.

Lepší milostný život

Necháme na vašem zvážení, do jaké míry budete tento bod brát vážně, ale podle studie to skutečně funguje! Vědci v Nizozemí provedli v roce 2005 výzkum, ve kterém se lidé účastnili milostných aktivit s ponožkami a bez ponožek. Více než 80 % dotazovaných uvedlo, že když měli oblečené ponožky, dosáhli orgasmu rychleji a intenzivněji. Je na tom něco pravdy nebo je to jen dalším z mnoha nesmyslných senzací? To je na vašem posouzení. Možná na tom ale něco bude. Koneckonců, každý to může otestovat sám za sebe.

Usnadňují noční vstávání

Řada lidí se v noci pravidelně budí s potřebou jít na toaletu nebo se jít napít. Co se dá dělat, tělu člověk neporučí. Problém ale nastává tehdy, když po návratu do postele ne a ne znovu usnout. A není to nic výjimečného! Důvodem je to, že většinou jdeme do koupelny nebo kuchyně bosky a právě studená podlaha umí naše tělo zaručeně probrat. Zatímco když budete mít ponožky, tento šok vaše tělo nezažije a vy budete moci opět rychle usnout.

Na spaní ale každopádně volte lehké bavlněné ponožky s prodyšného materiálu, které vás nikde netlačí nebo nestahují. Měly by být skutečně dostatečně pohodlné, abyste je při spaní vůbec necítili a ráno po nich nezůstaly žádné otlaky.

Zkuste alespoň týden s ponožkami spát a uvidíte, jestli poznáte nějaký rozdíl. To samozřejmě platí pro dny, kdy teploty v noci padají pod 20 stupňů. Je-li opravdu horko, na ponožky raději zapomeňte, způsobovaly by zbytečné přehřívání organismu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button