Rady a tipyZdraví

Nejlepší nápoj na kocovinu

Jistě to znáte – ráno se probudíte s jazykem přilepeným na patře, sucho v ústech a v hlavě vám trpaslíci malými krumpáči drtí lebku. Kocovina. Marně lovíte v paměti, co vše se předchozí noc událo a když si náhodou vzpomenete, raději byste zase rychle zapomněli. Říká se, že těžká rána jsou opilcova. Blíží se Vánoce a Silvestr a k nim už prostě nějaká ta sklenička patří. Vyzkoušejte některý z našich tipů na zmírnění kocoviny, ať jste formě i druhý den.

Perlivá voda s citrónem

Pulsující bolest hlavy způsobuje dehydratace celého těla, včetně mozku. Ten se nedostatkem tekutin napíná a tlačí na lebku, proto ta pulzující bolest hlavy. Vypijte jemně perlivou nebo perlivou vodu. Obyčejná voda je pro citlivý žaludek příliš těžká a hrozí, že ji vyzvracíte. Dodejte tělu vitamín C. Použijte citrón nebo rozpustné tablety.

Jedlá soda

Pokud se vám chce zvracet, musíte snížit překyselení žaludku. Toho dosáhnete rozmícháním jedlé sody ve vodě a vypijete. Pijte po doušcích, ať nezatížíte žaludek.

Bylinkové odvary

Uvařte si čaj z máty, heřmánku nebo zázvoru. Zázvor je známý svými pozitivními účinky při ranních nevolnostech v těhotenství. Stejné pozitivní účinky má zázvor na nevolnost způsobenou při nadměrném požití alkoholu.

Sladké džusy a šťávy

Nadměrné pití alkoholu velmi zaměstnává játra jeho odbouráváním a ta zanedbávají tvorbu cukru-glukoneogeneraz, který organismus nutně potřebuje. Cukr můžete nahradit také medem.

Česneková polévka

Česnek obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, které potřebujete je ke zklidnění podrážděného žaludku.

Pověry a mýty

Kolem konzumace alkoholu existuje mnoho „zaručených tipů“, jak se kocoviny zbavit. Tyto zaručené tipy vám mohou často spíše ublížit, proto buďte opatrní v jejich konzumaci.

Káva

Káva a další nápoje, které obsahují kofein vám pomohou v boji s únavou a nevyspáním po prohýřelé noci, ale také ještě více dehydrují váš organismus.

Léky proti bolesti

Brufen nebo Aspirin sice pomohou snížit bolest hlavy, ale slabý žaludek zatíží natolik, že ho stejně neudržíte a skončí v záchodě.

Vyprošťovák

Pravda je, že ranní „vyprošťovák“ utlumí příznaky kocoviny, ale vzniká tím kombinovaná otrava a ta může mít těžké následky. Potřeba ranního doušku alkoholu značí sklon k alkoholismu.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button