Spolupráce

Péče o pokožku obličeje – co je zásadní vědět?

Asi není třeba zdůrazňovat, že správně vybraná kosmetika je základem pro kvalitní péči o pleť, která přinese kýžené výsledky. Jenže jak se v nepřeberném množství přípravků vyznat a podle čeho vybírat?

Je třeba pamatovat především na to, že každá pleť je individuální a rozhodně není pravdou, že musí být třeba jen suchá nebo mastná. Mnohdy se potíže kombinují, a tak nemusí být snadné vybrat ideální přípravek. Přesto existuje pár obecných tipů, které vám mohou výběr značně usnadnit.

Jedna značka

Určitě neplatí, že je nutné používat všechny produkty v dané kosmetické řadě. Co vám ale používání jen jedné značky zajistí, je to, že se obsažené látky nebudou negativně vzájemně ovlivňovat a nehrozí riziko alergií nebo podráždění. Pokud je pak kosmetika kvalitní, vzájemně působící produkty mohou účinek podpořit a znásobit.

Kromě základní péče myslete i na něco navíc

Je jasné, že by v rámci péče nemělo chybět čištění pleti, tonizace a péče s pomocí krému a séra. Jednou za čas byste ale měli pleti dopřát extra porci výživných látek v podobě pleťové masky. Tento jednoduchý krok vám pomůže udržovat pleť v perfektním stavu, pomůže ji připravit třeba na nějakou významnější příležitost, nebo jí uleví, pokud se její stav zrovna zhoršil. Na této straně najdete výběr kvalitních pleťových masek, které vaši každodenní rutinu dokonale doplní.

Pozor na peptidy a vitamín C

Při kombinaci přípravků obsahujících peptidy si dejte pozor na vitamín C. Pokud jej obsahují jiné přípravky na pleť, může docházet k nežádoucí reakci. Pleť může být nejen podrážděná, ale také se účinky jednotlivých produktů mohou navzájem rušit.

Výsledky nečekejte hned

Než si uděláte obrázek o tom, jak ten který produkt funguje, vyčkejte. Mnohokrát to vzdáte moc brzy. Účinky se obvykle nedostaví dříve než za měsíc, jindy ale i daleko později, takže se skutečně vyplatí vydržet a daný produkt skutečně vypotřebovat až do konce. Nejen že ušetříte peníze, ale možná zjistíte, že skutečně funguje a že jste našli produkt, který můžete používat dlouhodobě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button