Spolupráce

Bez jaké manipulační techniky se ve skladu neobejdete?

Práce ve skladu není zrovna nejjednodušší, což potvrdí každý člověk, kdo ve skladu pracoval nebo pracuje. Jedná se o fyzicky namáhavou práci, kterou nemůže vykonávat leckdo. Na pozoru musí být zejména těhotné ženy, které rozhodně nesmí tahat nic těžkého, což je ve skladu běžnou náplní. Práci ve skladu si však můžeme ulehčit, a to když použijeme manipulační techniku. Zaměstnavatelé se do ní nebojí investovat, protože moc dobře vědí, že díky ní bude práce ve skladu rychlá, svižná a bez zdravotní újmy.

Když nebyla manipulační technika, museli jsme se potýkat s velice těžkými paletami a krabicemi, které jsme se snažili přemísťovat z místa na místo. Mnoho lidí si díky tomu uhnalo kýlu, což je velice nepříjemná zdravotní potíž, kterou nikdo nikomu nezávidí.

Naštěstí dnes manipulační technika existuje a pomůže nám s prací ve skladu. Otázkou je, bez jaké se však ve skladu neobejdeme.

• Nízkozdvižné vozíky

Pro menší sklady jsou jako dělané nízkozdvižné paletové vozíky, které se velice dobře ovládají a manipulace s krabicemi či paletami ve skladu je díky vozíkům naprosto jednoduchá. Zaměstnavatelé mohou investovat do inovativnější podoby stroje, a sice do elektrických nízkozdvižných vozíků, které udělají krapet více práce a o něco rychleji.

• Vysokozdvižné vozíky

Samozřejmě ve větších skladech jsou nízkozdvižné vozíky mnohdy k ničemu, jelikož police jsou poměrně vysoko. Ideální proto je investovat do vysokozdvižných vozíků, které dosáhnou i tam, kam nedosáhne ani nadprůměrně vysoký člověk. A opět i zde platí, že je možné zakoupit si inovativnější podobu stroje, a sice vysokozdvižný elektrický vozík.

• Nízkozdvižné vozíky s váhou

Pro jakékoli sklady se hodí nízkozdvižné vozíky s váhou, které navíc vždy zváží převážené zboží či materiál, což se může v mnohých situacích hodit.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button