Spolupráce

Proč je nejlepší volbou nákup suchého palivového dřeva?

Investice do vlastního komfortu se vždy vyplatí. I když je cena optimálně vysušeného palivového dřeva trochu vyšší, zbavíte se mnoha časově náročných činností.

Palivové dřevo je obnovitelný zdroj energie

Ptáte se, které jsou hlavní důvody pro zakoupení již suchého palivového dřeva? Jsou jimi úspora prostoru, času a financí. Nízký obsah vody zaručí optimální využití potenciálu dřeva na topení. V případě vysoké vlhkosti se část energie uložené ve špalcích odebere na odpar a výhřevnost sníží až o 30 %. Má pak malý efekt ve vytápění místností.

Jak ušetříte prostor nákupem palivového dřeva?

Na sušení palivového dřeva, které jste zakoupili mokré po průběžné těžbě, potřebujete velké prostory. Postupně musíte doplňovat zásoby štípaného palivového dřeva pro další topné sezóny. Měkké dřevo potřebuje na vysušení cca 1 rok, tvrdé dřevo schne 2 až 3 roky. A to představuje velký objem palivového dříví, pro které musíte najít vzdušné místo na svém pozemku. Když nakoupíte štípané palivové dřevo na paletě, můžete jej rovnou uskladnit na temperovaném místě, kde proudí vzduch.

Zpracování palivového dřeva vás stojí mnoho času

Každý nemá tolik času, aby si připravil štípané palivové dříví. Práce se sekerou nebo štípačkou a následné skládání palivového dřeva zabere mnoho volných dní. A navíc všichni nejsou stavěni na fyzickou náročnost přemisťování obrovského množství dřeva palivového. O to jednodušší je nechat si dovézt již naštípané palivové dříví. Hlavním kladem je, že s ním ihned můžete začít topit.

Jak uspoříte peníze?

Dostatečný podíl vody ve dřevě se pohybuje pod 25 %. Zcela ideální je kolem 20 % a výrobci krbů doporučují vlhkost kolem 10 %. Vyšší vlhkost ovlivňuje celkové množství palivového dříví, které spotřebujete za topnou sezónu. Topení mokrým dřevem lze považovat za plýtvání nejen financemi, ale i palivovým dřevem. Proto odborníci doporučují využít suché palivové dřevo, protože maximálně spotřebujete energii uloženou v pletivech stromu během jeho růstu. Také časté čištění komínových cest po zanesení sazemi a dehtem při spalování vlhkého dřeva vás vyjde draho.

Kde pořídíte štípané palivové dřevo?

Pokud je pro vás efektivita a ochrana životního prostředí nade vše, nakupte vysušené palivové dřevo. Prodej palivového dřeva je po paletách, kde naleznete pečlivě vyskládané špalky nebo pytle o váze 10 kg, které si donesete až ke krbovým kamnům. E-shop Optimtop.cz nabízí palivové dřevo připravené k okamžitému topení. Rozvoz je po celé České republice zdarma.

Zdroj obrázku: Freepik

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button