Spolupráce

I domácí dílny si zaslouží dílenské stoly a skříně

Češi jsou národ kutilů. Mnoho mužů má doma v garáži svou improvizovanou dílnu, kam chodí opravovat a kutit. Často je pro ně místem, kam si chodí odpočinout a vyčistit si hlavu. Nezasloužilo by si takové místo profesionální vybavení?

Profesionální dílenské skříně a stoly totiž rozhodně nepatří pouze do firem. Pro domácí použití samozřejmě není nutné vybírat profi varianty, dají se sehnat levnější, přesto kvalitní kousky.

Dílenské stoly s úložným prostorem

Domácí dílny se často vybavují tím, co je k dispozici, tedy zejména nábytkem, který se vyhazuje z domácnosti. Kutilové potom pracují na starých rozviklaných stolech. Opravdu tohle máte zapotřebí? Pevné montované dílenské stoly nejsou drahou záležitostí a dají se sehnat v různých výškách. Mají vysokou nosnost, některé až 1000 kg, takže se nemusíte bát na ně cokoliv odložit. Existují i pojízdné ponky s kolečky. I ty jsou dokonale pevné a stabilní, kolečka mívají aretaci.

Tip: Dílenské stoly s úložným prostorem jsou sice o něco dražší, ale pokud máte jen pár věcí, už nebudete muset řešit žádné skříňky a police. Praktické jsou i z důvodu, že když sedíte u stolu, můžete snadno sáhnout pro nářadí či šroubek do šuplíku přímo ve stolku.

Kovové a pevné dílenské skříně

Dílenské skříně se používají nejen do dílen, ale také opraven či autoservisů. Jsou kovové, takže mají vysokou nosnost. Vyrábí se i uzamykatelné modely s vyztuženými křídly dveří. Kovové provedení je praktické, snadno se čistí. Například dřevo vám nasákne jakýkoliv rozlitý olej či tekutinu, vyčistit se pak už nedá. Kovovou skříň otřete a vypadá stále jako nová.

Tip: Pro uložení šroubků, hřebíků a dalších drobností si do skříně pořiďte plastové boxy. Někdy můžete koupit přímo skříň s plastovými boxy.

A kde toto vybavení nakoupit v hobby provedení? Podívejte se do sortimentu e-shopu ABstore.cz. Prodávají profi varianty i takové, co budou cenami a provedením vyhovovat domácím kutilům.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button