Spolupráce

Usnadněte si stěhování díky stěhovacím krabicím

Stěhování do nového domova není nikdy jednoduché. Je to čas rozloučení s prostředím, na které jste zvyklí a ke kterému vás váže jisté pouto. Je třeba se přizpůsobit prostředí novému, a tomu předchází fáze příprav a uspořádání věcí v novém domově. A právě v této fázi hrají klíčovou roli krabice.

Říkáte si, krabice jako krabice a že to není žádná věda? Věda to skutečně není, ale co se týče tak specifického procesu, jakým je stěhování, tam by možná bylo na místě zvážit pořízení krabic k tomu určených. Tedy zvolit krabice na stěhování.

Výhody stěhovacích krabic

Stěhovací krabice jsou navrženy tak, aby unesly větší zátěž a jsou vybaveny mnoha speciálními prvky, jako je zpevněné dno a pevné úchyty pro snadnější přenášení. Jejich použití šetří vaše zdraví, neboť nemusíte vyvíjet tolik úsilí jako při používání nevhodných krabic bez úchytů.

Volba krabice je věc jedna, způsob jejího použití je věc druhá. Je totiž třeba dbát správného zacházení a manipulace s nimi.

Ačkoliv jsou krabice vyrobeny z pevné a kvalitní vlnité lepenky, je důležité mít na paměti, že nadměrná vlhkost a déšť jim mohou uškodit. Proto je vhodné je skladovat na suchém a co nejméně prašném místě. Výrobci obvykle uvádějí hmotnost, kterou krabice unesou. Důležité je krabice nepřetěžovat a dávat do nich pouze tolik, kolik sami unesete.

Další tipy pro zacházení se stěhovacími krabicemi

  • Správné označení: Označte každou krabici popiskem, co se v ní nachází a do jaké místnosti patří. To usnadní pozdější organizaci při vybalování. Některé z krabic bývají opatřeny potiskem, který označování krabic usnadní. Např. jsou na krabicích vyznačeny názvy jednotlivých pokojů a vy jen fixou zaškrtnete to správné pole.

  • Výplňový a fixační materiál: Zvolte vhodné množství a druh výplňového a fixačního materiálu. Předmětům v krabici zabraňte samovolným pohybům a ochraňte je před nárazy a otřesy. Mnohdy postačí pouhé zmuchlané noviny, ale k mání je spousta dalšího k tomu speciálně určeného materiálu, jako je např. bublinková folie, balicí papír, fixační papírová tělíska atp.
     
  • Pozor na ostré hrany a hroty: Ostré předměty, jako jsou různé nože a nářadí, můžete zabalit do kusů látky, nebo např. ručníků. Nejlepší ovšem je, pokud tyto předměty mají svá původní ochranná pouzdra.

  • Váha předmětů: Krabice zatěžujte rovnoměrně. Těžší předměty vkládejte na dno.
  • Důležité předměty: Dokumenty, osobní doklady, léky, hygienické pomůcky atp. mějte vždy po ruce a nebalte je na obtížně přístupná místa. Nikdy nevíte, kdy je budete zrovna potřebovat.

Stěhovací krabice vám usnadní stěhování pouze tehdy, pokud je budete používat správným způsobem. Vhodnou manipulací minimalizujete rizika poškození předmětů, a především svého zdraví.

Zdroj náhledové fotografie: Depositphotos.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button